| Girly97 a întrebat:

Ca soferita incepatoare cu semnele de incepator vizibile, inteleg ca unii soferi vor dori sa imi acorde prioritate chiar daca nu am acest drept iar ei nu sunt obligati sa faca asta. Cum imi pot da seama ca un sofer doreste sa imi acorde prioritate chiar daca nu este obligat?

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Îți dă flashuri, face semn cu mâna. Dar dacă n ai o camera de bord, nu te băga că mai sunt din ăștia de "te lasă" sa treci și când pornești, se baga in tine. Îți cere câteva sute sau cheamă poliția și rămâi fara permis happy

| 120bulevard a răspuns:

Atunci cand iti da flash-uri sau face semn cu mana, si ca sa multumesti la randul tau dai 2-3 lumini de avari la soferii de masini de categoria ta iar la tiristi dai semnal alternativ stanga+dreapta+stanga ca asa e mai frumos si o sa aprecieze happy.

| denisabejan1 a răspuns:

Bună nu te supara în cât timp ti-a venit permisul de conducere?

| Girly97 explică (pentru denisabejan1):

Bună! Nu am terminat încă orele de condus. Cu drag ți-aș spune.