| HHTR a întrebat:

Salut, am citit undeva prin Decembrie anul trecut ca s-a modificat codul rutier și acum polițistul nu-ți mai cere asigurarea la control, doar permis, talon și buletin. Gen un prieten de al meu a fost oprit de un agent de poliție și i-a cerut actele, iar acesta i-a dat asigurare, talon buletin etc. și polițistul nici măcar nu s-a uitat la asigurare. acum nu știu dacă dacă Știrea aia era falsa sau adevărata. Voi ce ziceți? Ați auzit ceva?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Statul nu stie cum sa ne bage mana in buzunare mai adanc. Niciodata nu vor renunta la ceva cu care sa ne poata fura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este, nu-ti mai cere. Nici sa nu va mai faceti ca nu va mai controleaza nimeni happy Bani cheltuiti aiurea.
Tu ce crezi?

| HHTR explică (pentru anonim_4396):

? Mergând cu masina am văzut radarul și m-am oprit special sa-l întreb pe agent dacă mai controlează șoferii ca sa aibă asigurare, și ce credeți mi-a spus ca s-a aprobat aceasta lege in Noiembrie 2018 și a intrat in vigoare de la 1 Ianuarie anul asta!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HHTR):

A facut misto de tine, sa te toarne fara asigurare.