| anonim_4396 a întrebat:

Un top 6 cu cele mai bune marci de masini din lume? Nu vreau modelul de masini, doar marca (ma refer la siguranta, zgomot, calitate, nu la frumusețe, fițe si viteza) Fundita!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ȘefuLaValută a răspuns:

1. Volvo daca tinem cont si de pret
2. Cadillac\Lincoln
3. Jaguar
4. Lexus
5. Benz
6. Bmw\Audi
Au mai fost marci remarcabile ca Saab, Lancia, Oldsmobile dar s-au "evaporat"

| Altadata a răspuns:

1 Volvo
2 Mercedes
3 Chrysler\Lincoln
4 Bmw
5 Audi

| Adr_Andrei_1996 a răspuns:

VolksWagen, Volvo, Land Rover, Mercedes, Nissan (in general SUV'urile), Subaru

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Adr_Andrei_1996):

Volkswagen si Nissan, masini de fite?

| Adr_Andrei_1996 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Passat si qashqai... nu sunt de fite

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Adr_Andrei_1996):

Chiar deloc... Passat e berlina de familie, qashqai matiz SUV... Masinile de fite nu-s alea de 30. 000e noi.
Nissan si Volkswagen nici macar nu sunt brand-uri premium.