| sopranaCadaverica a întrebat:

E adevarat ca anumite ceaiuri pot sa iti inchida culoarea parului cu cateva tonuri daca il dai pe par dupa spalare? A incercat cineva?
Ce tip de ceai pot folosi pentru a-mi inchide parul? Sunt satena deschis

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce ii sariti in cap exista sampoane care asta promit ca inchid culoarea sau o deschid, eu unul nu cred este doar marketing...
Nu exista ceva ce iti va inegri, vopsi parul (in afata de vopseluri speciale) si sa reziste mai mult de o spalare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum te numesti? Tu esti in poză? Mersi

| sopranaCadaverica explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu sunt. De ce?
Nu spun numele aici. Scuze :d

| RAY a răspuns:

Nu stiu sa vedem

Turnați ceaiul în păr, asigurându-vă că acoperiți întregul cap cu ceaiul. (Puteți folosi sticla de pulverizare pentru a pulveriza amestecul pe cap, dacă această metodă este mai ușor pentru dvs.)... Ceaiul negru va ajunge la o culoare maro / negru mai întunecat și este cel mai bun de utilizat atunci când încercați să acoperiți părul gri.

deci DA https://timesofindia.indiatimes.com/......748808.cms

cica ceaiul negru, ceafea +ceai, Ceai negru cu ierburi, Ceaiul negru și clătirea Tulsi,

| Andreeush a răspuns:

Nu îți va folosi la nimic ceaiurile.
Nu închid nuanța părului.
Oricum îl ai destul de închis în poză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram convins că ești blondă

| Sindbad a răspuns:

Cred ca ceaiul din frunze de nuca
https://sanatateabuzoiana.ro/......entru-par/
ori salvie simpla sau in amestec cu amestec de urzica si rozmarin

| ThyDoom a răspuns:

Poți face anumite infuzii care închid sau deschid culoarea părului.
Din ce știu eu dacă fierbi frunzele de nuc, și faci un ceai din ele îți pot închide culoarea părului. Trebuie doar să te clătești cu el după ce te speli pe cap. N-am experimentat totuși, nu știu dacă funcționează.
Mai poți adăuga praf de cacao în sticluța de șampon pe care-l folosești. Amesteci bine și te speli pe cap cu ce rezultă. Am auzit că închide culoarea părului și e foarte bun pentru persoanele cu tenul deschis.
Mai poți încerca cu ceai negru sau cafea. Fierbi, lași la răcit, te speli pe cap cu ceaiul sau cafeaua, aștepți vreo 10-15 minute și clătești.
Habar nu am câte funcționează.

| Tobessjd a răspuns:

Încearcă să te speli pe cap cu ceai din frunze de nuca.Previne căderea părului și totodată ți-l închide la culoare.