| Razvan2497 a întrebat:

Salut TPU,
As vrea sa îmi iau un hanorac de pe un site, eu am mărimea în lățime 52 și în lungime 62, ideea e ca aceasta mărime o găsesc fix la ultima secțiune la categoria copii, la adulți este 54 lățime cu 66 lungime.
Ce ziceți dacă o comand de la categoria copii este ok adică difera ceva? Chiar dacă mărimea e aceeasi pe care o am eu? Mersi.

Răspuns Câştigător
| DonMoldo a răspuns:

Nu comanda, este diferență pentru că dimensiunile unui copil, diferă de cele ai unui adult, chiar dacă este aceeasi lungime/latime. Eu iti recomand sa iti iei de la adult, oricum hanoracul vine bine chiar daca este putin mai mare si tu esti mai slab de exemplu. Eu de exemplu port M si hanoracele mi le iau cu un numar mai mare pentru ca se aseaza mai bine pe corp

| Razvan2497 explică (pentru DonMoldo):

Salut! M-au sunat ei sa verifice sigur greutate, înălțime etc și mi-au recomandat S-ul de la adulți. Mersi!

2 răspunsuri:
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Depinde de firmă, unele firme fac hainele mai mici decât zice mărimea, așa ca eu totuși aș achiziționa de la categoria adulți ca să fiu sigură ca nu îmi vine mic hanoracul!