Întrebare recomandată | Atti12 a întrebat:

Cum poti avea succes in viata? Ce pasi trebuie facuti pentru a ajunge implinit in viata?

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pasii ar fi la scoala invatat bine, ales o facultate dupa meseria pe care simti sa o faci, invatat in facultate, gasit loc de munca si aia este.

| gabicoo a răspuns:

Trebuie să fii și hoț și curvă!

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde.Pe mine cel mai mult m-a ajutat ca am avut o mama pe care m-am putut baza in orice situatie, ea mi-a dat toata viata atit sprijin moral cit si material.Am muncit si eu foarte mult si mi-am dat toata silinta in ceea ce am facut in viata, dar niciodata nu as fi putut avea acea incredere in mine si liniste in ziua ce va urma fara sprijinul mamei mele.

| CleanHeart a răspuns:

Sa faci ceea ce iti place, si cu pasi mici ajungi pe viitor acolo unde iti doresti dar asta e secretul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai o familie fericita si sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde ce vrei sa faci cu viata ta. Poate pentru tine succesul e sa te stergi la fund cu bani, poate e sa strabati lumea intr-o rulota sau sa iti faci o casa departe de oras. Succesul e momentul cand desi vrei mai mult, esti multumit cu ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Sa termini scoala
2.Sa termini cel putin o facultate
3.Sa ai o cariera pe care o doresti
4.Sa iti gasesti un barbat romantic care sa te iubeasca mult
5.Sa nu faci copii pentru ei distrug 70~80% din casnicie
4.Sa ai o

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ai o ce? Ce? Sa ai o ce? Nu ma lasa in aeeer!

| zăGhost a răspuns:

Nu exista o reteta universala. Trebuie sa iti stabilesti valorile personale si sa duci o viata in conformitate cu ele.

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Asta depinde si de soarta, ce ti'e sortit sa fie. Indatorirea ta e sa fi pozitiva, sa faci tot ce poti sa iti indeplinesti visul si va fi totul bine, doar ai incredere in tine ♡

| DanielPH a răspuns:

Discutabil.
Citeste toate raspunsurile, vei vedea ca mai toate difera unelel de altele.
Succesul in viata nu este ceva definit per total, poate varia de la individ la individ, este extrem de subiectiv raspunsul.
Intreaba-te,, Cum trebuie sa arate viata mea incat sa simt ca nu mai am nevoie de absolut nimic? fie acel ceva material sau nu."
Pentru a ajunge implinit, sau cel putin pentru a crede asta, trebuie sa duci la bun sfarsit acea,, lista" imaginara cu sarcini si obiective pe care ti le-ai propus de-a lungul vietii. Pentru unii succesul inseamna bani, faima, pentru altii inseamna liniste, familie, pentru altii inseamna lipsa lipsurilor, si tot asa, variaza extrem de mult. Sunt mii de carti in care se dezbate aceasta tema, te poti aprofunda, insa nu vei gasi un raspuns universal niciodata, caci noi ca oameni nu ne dorim aceleasi lucruri, nu per total, si nu ne putem converti cu totii la aceleasi idealuri, pentru unii banii nu sunt chiar ceva esential, pentru altii familia nu-i importanta, plus ca multe sunt in antiteza, faima-liniste, etc...

| frateletudor a răspuns:

Urmează-ți inima