| brokxy a întrebat:

Bună oare la ce supermarket/magazin aș putea să găsesc salvie în ghiveci? Dar nu ornamentală roșie, dinaia să pot face ceai vreau.Mersi, funda????

Răspuns Câştigător
| AleAle12 a răspuns:

În Kaufland am văzut chiar zilele acestea!

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

E bun, fa ceaiul ala asa mai concentrat laughing cine stie ce o sa vezi

| brokxy explică (pentru relian):

Shhh? laughing)

| relian a răspuns (pentru brokxy):

Nu am auzit pe careva sa faca ceva cu salvie, dar asa se spune ca ar face.
Ce am mai citit, daca stii florile alea agatoare albastre ca trompetele sau ca forma ca si petuniile, parca se numesc zorele is albastre, si fac ceva capsule si seminte negre.
Am citit daca bei de alea, vezi numai nave spatiale, OZN-uri si alte galalxii laughing

| brokxy explică (pentru relian):

Păi eu fix de asta vreau să testez dacă e real. Dacă mor măcar am încercat laughing laughing laughing

| SuNaM a răspuns:

100% la Hornbach. Sau la Dedeman la secțiunea de grădinărit. Sau la Leroy Merlin. Daca nu te deranjează online, are și pe eMag. Și ăștia sunt cei mainstream unde găsești 100%, daca vrei ceva mai specific scrii pe google salvie la ghiveci și intri pe site-uri speciale de grădinărit.