| mamiloca a întrebat:

Hey, seara buna. Am si eu o intrebare... pe timp de vara unde pot sa ma angajez? TIn sa mentionez ca am 17 ani, fac 18 anul' asta pe 7 sept, sunt clasa a 9-a, da...da, am avut o problema si ar trebui sa renunt, si nepasarea m-a facut sa renunt, iar un an nu m-am dus. Acum incerc sa termin profesionala (11 clase). Revenind, as vrea sa muncesc pe timpul verii pentru a ma intretine cat de cat, pe mine si familia mea. Unde as putea lucra? Ceva usor sa fie, si banos, cum ar fi incarcator de marfa, sau ceva de genu'. Vara asta o sa am probleme si cu permisul, trebuie sa-l dau. Astept pareri, va pup

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cu putin noroc te-ai putea angaja ospatar/picol pe litoral. Nu e salariul mare, dar poti castiga rezonabil din bacsis. In plus stai si la mare toata vara, cu avantajele aferente: distractie, soare, mare, femei, etc.

| mamiloca explică (pentru Holiday):

Nu stau in Constanta frate =]]
Ma refeream unde pot munci pe timp de vara doar. Am vazut ca mai sunt si alte joburi, nu doar ospatar

| Holiday a răspuns (pentru mamiloca):

Chiar daca nu locuiesti in Constanta poti face asta. Si tocmai, pentru ca poti munci doar pe perioada verii e cel mai indicat job. Si aia au nevoie de personal tot vara, pentru ca in afara sezonului estival majoritatea teraselor, restaurantelor etc din statiuni sunt inchise. Acum nah, daca esti comod din fire stai la tine in localitate si lucreaza ca incarcator-descarcator pe bani putini si distractie zero.

| Holiday a răspuns:

P.S: Doar ca ai nevoie de acordul scris al parintilor sa te angajezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chelner pe litoral, acolo in cluburi sau baruri, se duc multi turisti si se castiga mult. Poti veni si cu 60 de milioane. Ceva mai usor nu stiu.