| Lored123 a întrebat:

Bună, sunt eu ciudată dacă mă simt geloasă pe faptul ca iubitul meu da like și adaugă fete random.
Ma face să mă simt tristă și trădată.
Și nu știu ce să fac.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu esti ciudata. Nu e normal ca el sa faca asta.

| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă că așa percepi tu trădarea.
Daca nu încetează după ce ați discutat, ar fi mai ok sa va despărțiți, sincer!

| Madaxo97 a răspuns:

E o gelozie oarecum justificată. Vorbește cu el, comunică, întreabă-l de ce face asta, de ce adaugă fete, cu ce scop, de ce le mai da si like, pentru? Daca reacționează urât si nu îți da un motiv credibil si tot pe tine da vina ca esti geloasă, atunci spune-i ca o sa faci si tu ca el, o sa începi sa adaugi băieți la întâmplare si sa le dai like, sa vedem, el cum reacționează.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Sunteti copii. Si comportamentul tau si al lui denota faptul ca sunteti cruzi, valoarea sentimentului fiind nula.
El are hormonii la un nivel foarte ridicat, tu esti geloasa pe nimic. Probabil ca dupa ce vei trece de o anumita varsta, vei intelege mai bine valoarea sentimentelor.

| Lored123 explică (pentru LePapillonSurvivant):

Nu știu dacă te referi la vârstă sau mentalitatea.
Pentru ca dacă este vorba de vârstă îți garantez ca aveam vârsta între 25-30 deci da.

| LePapillonSurvivant a răspuns (pentru Lored123):

Nu vreau sa te simti atacata, nu era in intentia mea sa fac asta. Remarca asta vine de la un om care care destui ani peste tine. Exista persoane care se maturizeaza mai greu, si e normal asta, functie si de inteligenta emotionala avuta, experiente si nu in ultimul rand de mostenirea familiei din care se trage. Daca vrei sa aprofundezi putin citeste despre constelatii familiale si o sa intelegi putin.
La 25-30 de ani vrei sa rupi norii, vrei sa demonstrezi, vrei sa arati ca esti cel mai bun, cuceritor si dorit barbat (in formare). De pe la 42-43 iti dai seama ca sensurile vietii sunt altele si ca ma-nseala/nu ma-nseala, da like, nu da like sunt prostii. Despre acest lucru este raspunsul meu. Inca o data imi cer iertare daca te-ai simtit jignita de al meu raspuns.

| pisica90 a răspuns:

Să te despărți, neapărat