| Mirela225200 a întrebat:

Bună TPU. Am avut 3 interacțiuni sexuale care una a fost când eram pe menstruatie în a 5 a zis iar celelalte 2 sapt trecută joi vineri. Duminică începuseră să mă doară sânii așa cum mi se întâmplă înainte să mi vină ciclul menstrual. Azi deja sunt în a 37 zi și mi-e trebuia să mi vină de obicei în a 31 sau 32 zi. durerile de sâni au apărat din nou doar ca mai severe, mă dor de 2 zile încontinuu dar nici o urmă de sângerare. Contactele le am avut protejate (ejacularea nu a avut loc înăuntrul meu )și mereu m-am clătit după in caz ca poate doamne ferește s-a scurs lichid preejaculator din prezervativ deșii m I se pare aproape imposibil, dar doar să fiu sigură. Totuși săptămâna asta am mâncat numai porcării și numai fast food și mă gândeam ca poate și asta are o legătură deșii nu știu ce să zic. Îmi este teamă să nu fie vorba de o sarcină și da acum mă cam stresez

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand toate partidele sexuale protejate, este imposibil sa fii gravida.

In ce priveste ciclul care nu mai vine, este simplu de explicat: fiindca tu ai ciclul de tip NEREGULAT, el nu poate veni fix la acelasi numar de zile luna de luna, ca atare este imposibil sa tii vreo aplicatie sau calendar, care nu te ajuta la nimic, fiindca cicluril de tip NEREGULAT vin aleator, cand nimeni de pe fata pamantului nu le poate calcula sau estima.

Continua sa folositi prezervative la toate partidele sexuale, fiindca la avand ciclul de tip neregualt, ovulatia se poate intampla in orice zi a lunii.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă contactele au fost protejate nu te mai îngrijora de sarcină, probabil ai ciclu neregulat, de asta întârzie, daca te dor sânii e semn ca se apropie sa vina, probabil azi, mâine, poimâine o sa vina si menstruatia, nu te mai stresa atât ca poate întârzia si din cauza asta, si chiar din cauza alimentației in unele cazuri.