| OptimusEnder a întrebat:

Sunt clasa a 11, Învățător-Educator și clasa mea este împărțită în 2, cei care fac engleza și cei care fac spaniola, este obligatoriu sa dau BAC la spaniola? Sau pot sa dau doar la engleza?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Poți să alegi, asta daca ai făcut și alta limba străină, in caz contrar, va trebui sa dai bacul la spaniola.
Da' prin bac te referi la competențele lingvistice, nu?

| OptimusEnder explică (pentru Hyperion7):

Fac 5 ore de spaniola(+istoria artei din Spania) și o ora de engleza

| Hyperion7 a răspuns (pentru OptimusEnder):

Atunci poți alege sa dai bacul la spaniola, însă nu este obligatoriu! Spre exemplu daca ai un certificat de limba engleza (minim B2),îl poți echivala, la fel și la spaniola (însă nu știu exact nivelul minim)

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu esti la liceu bilingv nu te poate obliga nimeni niciodata sa nu dai bacul la engleza