| onlym3 a întrebat:

Unde este cel mai avantajos să schimbi euro/dolarii, la o casa de amanet sau banca?(in mod special din Bucuresti ma intereseaza...)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La casa e mai avantajos ca iti da o suma mai mare dar acum daca esti un pusti si esti sub 25 de ani te poate fraieri si iti da mai putini bani, Daca esti barbat in fire du-te fara griji unde vrei. Banciile au valuta mai scazuta dar daca te duci in mai multe sucursale variaza si altele au euro mai mare fata de cele cu moneda mica.

| onlym3 explică (pentru mgtow):

Nu stiu daca esti considerat pusti atunci cand esti sub 25 ani dar ma rog(in cazul de fata am 23 sunt curios daca din asta denota faptul ca sunt "pusti")
Referitor la intrebarea mea, mai mult ma intereseaza pentru $ ce si cum pentru ca am schimbat o anumita suma la un bancomat si o data la o casa de amanet si cert e ca am primit mai putini bani de la bancomat decat de la casa.(in aceeasi zi i am schimbat deci cursul valutar nu ar fi trebuit sa difere prea mult)

| mgtow a răspuns (pentru onlym3):

Casa de amanet da mai mult asa e numai ca fiecare isi cauta interesul financiar cum crede ca e mai bine. Iar bancile care si bancomatele fac parte din ele vor sa aiba castig financiar iar casele de amanet au alt mister dar si pe tine te avantajeaza ca iti da mai multi bani.

| onlym3 explică (pentru mgtow):

Asta banuiam si eu ca cel mai avantajos e sa schimbi valuta la o casa de amanet dar trebuia sa mai "aud" inca o parere ca sa mi se confirme gandul asta.
Iti dau asa zisa funda pentru deranj, mersi si o zi buna!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai bun curs valutar AZI il are Credit Europe 4. 3500 Lei. Alte cursuri de azi, vezi aici http://www.banknews.ro/curs_valutar_banci/
Banca e cea mai sigura pentru schimbat euro.

| Pitbull305 a răspuns:

La banca ca se iau dupa cursul valutar actual.

| pichachu222 a răspuns:

Casa de schimb valutarbig grin