| CLaludiu1234 a întrebat:

La noi pe strada mai e putin si iese canalizarea de strada afară,a sunat mama mea mea la aquatim si degeaba,nu aventi sa goleasca,ce putem face in acest caz? Plus de asta e ceva normal ca de ani de zile,în fiecare săptămână de Luni pana Vineri, să se oprească curentul pe anumite strazi din Timisoara intre orele 9 dimineata si 17 după amiaza, având în vedere ca dam o grămadă de bani pe curent?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In ambele situatii puteati sa reclamati la Primarie, cu cat mai multi dintre locuitorii de pe strada, cu atat mai bine, mai ales ca urmeaza alegerile locale.

| CLaludiu1234 explică (pentru Ioandelasal):

E strada mica, are vreo jumate de kilometru, nu sunt decât câteva căși.Dar curentul sa îl tot opreasca intenționat în fiecare zi cam 6-8 ore pe motiv ca fac îmbunătățiri ți se pare normal?

| CLaludiu1234 explică (pentru Ioandelasal):

Bine curentul îl oprește pe strazi diferite, dar e deja inervant ca de ani de zile sa îl tot oprească de la 9 la 17, de luni pana vineri, pe motiv ca fac îmbunătățiri, de ani de zile se tot fac îmbunătățiri la curent?

| Ioandelasal a răspuns (pentru CLaludiu1234):

N-are importanta cate case sunt, sa faca toti o reclamatie comuna.
Nu mi se pare normala situatia, de aceea este bine sa se uneasca toti locuitorii afectati de situatie, inclusiv cei de pe alte strazi.

| CLaludiu1234 explică:

Nu canalizarea noastră din curte, ci canalizare de pe strada la aceea ma refer

| CLaludiu1234 explică:

În sfârșit a venit masina, dupa ce a sunt de mai multe ori, dar asa s-a mai întâmplat, nu e prima data, suni la ei, și vine când aproape e plina canalizare, în loc sa vina când îi suni