| Marissssssssssssss a întrebat:

Salut! Știți cumva daca este legal ca profesorii sa ia telefoanele elevilor, chiar dacă nu îl folosesc în ora?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Doar daca te prinde ca il folosești in timpul orei poate sa ti-l ia. Cel mai bine pune-l pe mute sau pe mod avion sau închide-l si il deschizi in pauză

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Conform noii legi a învățământului are voie.

| ioana748 a răspuns:

Il inchizi sau il pui pe mute si il tii in ghiozdan.
Spui ca nu ai telefonul la tine.
Oricum, pare decent cu ele pe catedră si le luati la finalul orei

| LisaJulie a răspuns:

Legile educației aprobate în 2023 spun ca da

| Cipi1212 a răspuns:

Fiecare profesor are propria gândire.

| ariel13 a răspuns:

Nu doar dacă l-ai folosit.

| Marissssssssssssss explică (pentru ariel13):

Multumesc! profesoara mea de religie a auzit o notificare de la cineva si ne-a obligat sa punem toate telefoanele pe catedra (am mai avut probleme cu ea) iar noi am ascultat-o. Dupa a inceput ca vai, aducem telefoanele la scoala? ce tragedie.Incepuse apoi sa se laude ca la orele ei toti elevi aduc telefoanele pe catedra.

| johnnny123 a răspuns (pentru Marissssssssssssss):

Când ai întrebat dacă "este legal ca profesorii sa ia telefoanele elevilor" se înțelegea că vi le-a confiscat și refuză să vi le dea înapoi.

În realitate, doar le-ați pus pe catedră și le-ați luat înapoi la finalul orei, ceea ce este cu totul altceva. Dacă oricum nu aveai de gând să-l folosești în timpul orei, cu ce te-a deranjat asta?

| Marissssssssssssss explică (pentru johnnny123):

Ma deranjeaza faptul ca eu n aveam parola la acel moment, iar eu nu suport sa imi umble cineva prin telefon, chiar daca nu am nimic de ascuns.

| ariel13 a răspuns (pentru Marissssssssssssss):

Nici-un profesor nu are voie să caute în telefonul elevului.

| johnnny123 a răspuns (pentru Marissssssssssssss):

Păi nu ți-a umblat nimeni în telefon. L-ai pus pe catedră pe parcursul orei și l-ai luat la final. Deci nu mai face din țânțar armăsar.