| andreiadrian12 a întrebat:

Ce parere aveti despre ambiguitatea din biblie si din istorie:intre Prea Buni cristosi isusi iesua,sfinti puri,pat paterni., normali si infractori cal calai de pe negativ aparent prea buni dar rai in fapt considerand pacat ceva rau bun iubirea si mancarea si nu crima calaismul?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Descarcă aplicația EGW Writings2 din magazin play și de acolo citește cartea "Tragedia veacurilor". Este o carte ușor de înțeles și pentru adolescenți și pentru adulți. În ea vei găsi multă lumină cu privire la istoria biblică începând cu anul 70.
Sau poți să cumperi cartea de la librăria SolaScriptura din localitatea ta.

| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

"Este o carte ușor de înțeles și pentru adolescenți și pentru adulți. În ea vei găsi multă lumină cu privire la istoria biblică începând cu anul 70. "

O fi usor de inteles, dar e un mare rahat. Nu explica nimic, e doar abureala pentru imbecilii care vor sa creada cu orice chip povestile astea fara noima.

| anonimg a răspuns (pentru Holiday):

Este bazată și pe scrieri istorice.

| Seba2013 a răspuns:

Aici avem doar crestini asceti care au fugit.

Bisericile sunt mari doar la vedere ca la altceva sunt zero. Societatea este condusa de structuri mafioate. Cel care striga mai tare vrea mai multa influenta. Doar el vreau sa apara pe sticla iar pe tine sa te darame. Din pacate asemenea paramilitari avem in umbra care se lupta ca fiii lor sa ajunga in pozitii cheie. De aceea trebuie o rebeliune asa cum spune Nietzsche si o revolutie. Altfel doar ei o sa apara pe sticla iar pe tine te dezibiliteaza. Sunt prea mandrii ca sa te lase si pe tine sa apari.

Aveam un prieten Ilie care lucra la firma unde am lucrat eu. El era priceput si stia sa iti faca bine meseria. Ce a facut DEMOCRATIA cu el? L-au atacat si si-au pus fii lor acolo.

Politicul nu cauta egalitate ci dominiu. In spatele lui se afla ceia ce ii aleg. Acestia tot timpul vor avea doua masini, doua case si tot asa. Materialismul Dialéctic surprinde aceasta divergenta si joc de putere. Ei vor sa fie pe scena iar tu jos. Plus ca vor sa isi pastreze puterea si au grija cum sa te mentina jos.

| EestiSodalane a răspuns:

Sunt curios dacă măcar tu ai înțeles ce ai zis aici?

| T0Teu a răspuns:

Nu inteleg aproape nimic

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Raspunsul corect este c.

| ScottishPrincess a răspuns:

Prea bun Hristos? Cred ca glumesti.

| filin a răspuns:

I get it, ai încercat să te referi la ambiguitatea din biblie print-o întrebare ambiguă.
Da ce să zic, biblia nu este ambiguă, e pe înțelesul prostimii!
Că de aia sunt așa de mulți care consideră că aceasta este cuvântul lui Dumnezeu.