| georgcyc a întrebat:

Buna seara, va rog frumos, îmi puteți răspunde la o întrebare?
La TV nu se mai vede imaginea dar sunetul se aude și schimb orice de pe un post pe altul fără probleme, problema este că nu se mai vede imaginea.

7 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Probabil trebuie cumpărat altul.

| timidu89 a răspuns:

Probabil display-ul, asa am pățit și eu cu al meu

| georgcyc explică (pentru timidu89):

Cât costă display? Îl mai poate repara?

| timidu89 a răspuns (pentru georgcyc):

E model nou? Cât un TV nou. Nu merită să dai atâția bani.

| KovacsB a răspuns:

S-a defectat.Ar fi bine daca ai specifica si modelul.

| georgcyc explică (pentru KovacsB):

V24EZ1T vortex

| KovacsB a răspuns (pentru georgcyc):

Daca este in perioada de garantie de 2 ani va fi reparat, inlocuit sau iti primesti banii inapoi.
Fiind o marca chinezeasca nu exista piese pentru ele.
Nu are sens sa il duci la reparat la un service decent daca nu mai este in garantie ca o sa coste mai mult decat pretul de nou al televizorului adica 400 de lei.
Ca si defect s-a ars sursa care alimenteaza benzile led din spatele ecranului, sau chiar Led-urile.