| Delia898 a întrebat:

Salut! știe cineva să facă o placa de par in autodesk inventor și mă poate ajuta și pe mine? va rog

11 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu am lucrat de mult timp in Inventor, dar la un moment dat stiam cate ceva.
Eu folosesc PTC Creo.
Oricum, comenzile le poti invata in cateva zile, e plin de tutoriale pe net.

Ai ceva schita, sau trebuie sa gandesti tu intregul design?

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Exista si gata facute, in alte programe,
sa te poti inspira, daca e nevoie

https://grabcad.com/library/hair-staightener-1

https://grabcad.com/library/gama-hair-straightener-1

| Delia898 explică (pentru NLS):

Trebuie sa fac după un model, iar tutorialele de pe net nu mă ajută.

| Delia898 explică (pentru NLS):

Trebuie sa fac schiță mai întâi.Proful vrea și schiță

| NLS a răspuns (pentru Delia898):

Incerc sa imi bag versiunea Trial deseara, poti urca undeva modelul si sa imi trimiti link?

Pe tine poate nu te ajuta tutorialele, pe mine insa, da.

Care e termenul limita?

| Delia898 explică (pentru NLS):

Da,mulțumesc enorm! sa mi spui unde sa trimit!

| Delia898 explică (pentru NLS):

Până joia viitoare

| NLS a răspuns (pentru Delia898):

Urca pe un cloud, apoi pune linkul in mesaj privat aici

| Delia898 explică (pentru NLS):

Https://1drv.ms/......K5hEgHRYvg am făcut PowerPoint, e ok?

| NLS a răspuns (pentru Delia898):

Daca trebuie (sau doresti) sa il poti modela cat de cat la dimensiuni si mai ales, respectand formele, ai nevoie de blueprints din fata, lateral, si de sus.
Altfel spus, poze perpendiculare pe cele 3 directii, preferabil facute de profesionisti, nu de tine.
(bine, si pozele facute de tine pot ajuta foarte mult, mai ales daca si masori diverse detalii )

Apoi se pot importa in program si desenezi dupa acel contururi.

Spune-mi macar numele exact al modelului, sa vad ce poze gasesc pe net, manual produsului unde sa mai gasesc o schita/poza, etc

Daca nu gasim poze cu dimensiuni, ar trebui sa masori mai multe chestii
> diametrul partii din spate (acel inel "aurit"), placile in varf in pozitie inchis si apoi deschis
latimea in partea din spate, etc

Acela din lateral unde ai scris buton 1cm, doar buton nu pare, e mai degraba capatul balamalei.
Butonul de pornire e acela de sus.

Poti sa imi trimiti pe privat o metoda de contact?

| Delia898 explică (pentru NLS):

Adaug acum mai multe poze în PowerPoint.