| AncaVladdd a întrebat:

Buna, Vreau să călătoresc în Londra la sfârșitul lunii doar 2 zile dar pașaportul meu expira in 24 de zile. Mă vor lăsa să intru? Cineva care știe și a fost în aceeași situație... Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp cât pașaportul e valabilă când treci granițele e ok. UK nu cred minim 6 luni valabilitate din ce știu eu

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu expiră pana pleci sau in perioada in care esti acolo, nu trebuie sa-ti faci griji.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. „dar pașaportul meu expira in 24 de zile"
Cand spui asta, reiese ca expira in 24 de zile din momentul de față.
Of!

| AncaVladdd explică:

Am uitat să menționez că eu am zborul pe 30 mai stau doar 2 zile și pașaportul expira pe 24 iunie.

| darrio2007 a răspuns (pentru AncaVladdd):

Hm, e greu sa iti dai seama că nu va fi expirat in acea perioadă?
Grea matematica asta!

| eliancodrut a răspuns (pentru AncaVladdd):

Ai pus intrebarea ca sa te afli in treaba?!