| Cupcakegirl13 a întrebat:

Ajutor! Lumea ma urăște, toți îmi întorc spatele și toți ma bârfesc....este drept ca nu am fost cea mai de treaba fata, dar încerc sa ma schimb deja de 1 an, însă situația este la fel, iar colegii mei nici nu mai vorbesc cu mine.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un caz rar, ca toți colegii să te ocolească.
Ce înseamnă că nu ai fost de treabă, ce le-ai făcut la toți?
Dacă deschizi gura să spui ceva unui coleg, acela ce face?
întoarce spatele, tace?
Dar înafară de colegi, cu ceilalți din jurul tău te înțelegi.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psiholog!

| MPersephone a răspuns:

Nu poti controla perceptia oamenilor asupra ta. Ei raspund pentru gandurile lor, dar tu trebuie in primul rand sa fii amabila.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Stiu cum e...

| Alittlehelp a răspuns:

Caută-ți o CMBP sau un CMBP și ignoră-i pe cei care râd de tine. Și eu am fost în situația ta, dar am cele mai bune 3 prietene din lume, care m-au ajutat să trec peste. Nu poți să faci față singură. Nu este nevoie să te schimbi, poate numai să fii mai amabilă cu ceilalți și NICIODATĂ să nu îți judeci prietenii, pentru că doar oamenii fără respect fac asta