| Philosophia a întrebat:

Am o problemă mare.Toată lumea mă uraste, mă evită, toti.Nu este doar in mintea mea.Nimeni nu ma baga in seama si mereu sunt luata peste picior(ma refer la colegii de clasa), iar eu nu mai suport.Am inceput sa ii injur si sa tip la ei ca sa ma apar. Ce sa fac?

Ma uit la alte colege, sunt atat de destepte, de frumoase, de populare.Eu de ce nu sunt asa?

Ajutor, va rog! Cum trebuie sa ma schimb ca sa fiu mai placuta? Mersi!

5 răspunsuri:
| sunshine_4741 a răspuns:

Poate ca nu tu esti cea care trebuie sa se schimbe...sau daca e asa...primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa inveti sa te multumesti cu cine esti, sa poti merge pe strada si sa poti sa spui,, asta sunt eu si imi place asa''; cand o sa poti face asta nu o sa te mai deranjeze comentariile celor din jur

| KentLieTequila a răspuns:

Am niste Sfaturi Pentru Tine :
1. nu ii baga in seama si o sa simta indiferenta ta
2.nu mai ii injura si daca te iau peste picior sa le spui replici in genul '' SI ce imi pasa mie, daca nu iti comvine nu e problema mea, ai putea sa iti gasesti un alt Prunc de care sa iti bati joc sa stii ca cu mine nu merge, fa loc ca nu conteaza parerea ta.
3. ai putea incerca niste chestii Dar primul rand esti fata sau baiat?
4. Daca esti fata piaptana-te incearca sa fi curata, incearca sa fi buna la invatatura, incearca sa te preaci ca nu iti pasa de ei, incearca sa nu vii cu aceleasi haine la scoala.ai putea sa nu le zambesti si sa ii tratezi cu indiferenta si sa le spui ca pentur tine nu conteaza parerea lor si ca isi pierd doar timpul.Si draga nu pune la suflet, mereu suunt copii rai. Si daca nu te lasa in pace incearca sa vorbesti frumos cu ei si sa fii timida si sa incerci sa fi nu stiu mai deschisa. daca nu merge Nu ii baga in seama Caci nu sunt ei Mega Destptii Pamantului.si incearca sa iei exemplu de la acele fete. Te pup si succes mult!:*
Funda?

| georgyana1398 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi. Daca cineva vrea sa fie prietena cu tine treuie sa fie pentru ceea ce esti tu.nu pentru frumuseste si popularitate. Cred ca nimeni nu a apucat sa te cunoasca indeajuns de mult si sa simta ceea ce esti tu de fapt. Nu trebuie sa te schimbi pentru a te face placuta de ceilalti. Cu siguranta nu ai cunoscut oamenii ca tine care sunt sigura ca te'ar aprecia. Daca doresti si vrei sa mai vorbim lasa-mi id tau si te voi mai sfatui!happy

| ÄłєχυτSѕα a răspuns:

Cateodata am si eu asa momente cand ma simt inferioara celorlalte,sunt alte fete care se cred superioare...dar nu pentru ca sunt mai frumoase ci pentru ca sunt au un altfel de caracter. nu cred ca trebuie sa te schimbi tu,e de ajuns sa fi ceea ce esti,nu trebuie sa fi altceva doar ca sa te placa altii. Dar ar trebui sa nu le dai atentie daca te jignesc si faci foarte prost ca ii injuri, astfel faci mai mult rau. asta e parerea mea, sper ca te-am ajutat cat de cat!

| sweetheartlittlekid a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema,in clasa toti ma ignora si ma fac in toate modurile cu putinta, inainte, pe clasa a6a,a5a,nu exista zi in care sa merg la scoala si sa nu plang fiindca radeau de mine si asa mai departe,dar acum nu ii bag in seama si totul e perfect.Fa si tu la fel si ai sa vezi ca totul o sa fie bine, sau cel mai bine, trateaza-i cu indiferentawinking