| xChocolateRoxiiixD a întrebat:

Am nevoie de niste bancuri de alea care pic pe jos...care da max.10 bancuri tari fundita

Răspuns Câştigător
| DeyuDeea a răspuns:

Bunna!
Uite cateva glume care mi-au facut un zambet larglaughing
1.Mergeau pe sina de cale ferata 3 betivani:
- Aualeu ce de scari in blocul asta...
- Si ce rece e balustrada...
- Ia sssst, ia-uzi, vine si liftul...
2. Bulă aşteaptă ca doctorul să iasă din operaţie şi să îi spună cum se simte soţia lui, care suferise un grav accident de masină. Doctorul iese şi e întrebat de către Bulă:
-Domnule doctor, cum se simte soţia mea?
-Păi, ştiţi, nu o să mai poată merge, o să trebuiască să cumpăraţi un scaun cu rotile, ca să o duceţi peste tot.
-Vai de capul meu, dom’ doctor! se vaită Bulă.
-Asta nu e tot, continuă doctorul, nu se poate hrăni singură, va trebui să o hrăniţi ca pe un bebeluş.
-Dom’ doctor, dar e grav, zice Bulă alb la faţă.
-Staţi, că mai e. Îşi va face nevoile pe ea, va trebui să facă la oliţă, să o spălaţi.
-Aoleu, dom’ doctor, ce o să ma fac?
-Staţi liniştit, că am glumit, zice doctorul. Soţia dumneavoastră a murit.
3. Bulă, ce ai vrea să îţi scrie pe cruce, după ce mori?
-Ceva simplu şi concis.
-Ca de exemplu?
-Vin imediat!
4.Ce are 2 ochi si 150 de dinti?
Un crocodil.
Dar ce are 2 dinti si 150 de ochi?
Un autobuz cu pensionari!
5.-Mama, sotul iarasi a urlat la mine. Vin sa traiesc la voi.
-Nu, draga mea, el trebuie sa plateasca pentru pacate. Ma mut eu la voi!
6.La scoala invatatoarea le spune elevilor:
- Drumul cel mai scurt e cel mai bun.
Un elev o intrerupe:
- Ba nu. Drumul cel mai lung e cel bun.
- Cine ti-a spus asta?
- Tatal meu.
- Dar cu ce se ocupa tatal tau?
- E sofer de taxi.
7.Sotul catre sotie:
- Ce idioata esti!
- Bineînteles ca sunt idioata. Daca eram casatorita cu un preot, eram preoteasa!
8.Un cuplu mergea cu masina pe un drum de tara fara sa-si spuna un cuvant. O discutie anterioara se transformase in cearta si nici unul dintre ei nu voia sa se dea batut. Trecand prin dreptul unui grajd cu magari, capre si porci, sotul intreba sarcastic: - Neamuri de-ale tale? - Da, raspunse femeia, socri si cumnati!
9.Naufragiaza o corabie. Un pasager se apropie inot de capitan si-l intreaba:
– Capitane, cat avem de inotat pana la cel mai apropiat pamant?
– Trei kilometri.
– In ce directie?
– In jos!
10.Ion la psihiatru.
-Ce v-a adus la mine?
-Domnule doctor, eu ma cred caine, dar nimeni nu ma crede!
-Eu te cred... Marsi de aici!
Sper ca te-am facut sa zambesti macar! Bafta!

2 răspunsuri:
| Manuela_9985 a răspuns:

1.Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:
- Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata! Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma' de an!
- Mult... la noi era gata in 2-3 luni! Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta? La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici! rolling on the floor

2.Un batranel se uita la scula lui si zice:
- Bine ma nesimtitule ne nastem impreuna si murim pe rand?laughing

3.Doua prietene virgine isi povesteau tot ce faceau. Una dintre ele pleaca intr-o excursie si se intoarce ne-mai-virgina. Cealalta o intreaba:
- Cum e? Povesteste-mi!
- Prima data este oribil, doare de nu-ti imaginezi; dar apoi e nemaipomenit!
Prietena sa, intrigata, intreaba:
- Cam cum doare? Ca durerea de cap, de stomac?
- Nuuuu!
- Atunci cum? Ca durerea de spate, de masea, de urechi?
- Da! E ca durerea de masea!
- De ce ca durerea de masea?
- Pentru ca te doare, dar nu vrei sa ti-o scoata!rolling on the floor

4. I: Care e diferenta dintre o sticla si o femeie?
R: Sticla o vrei plina si femeia goala.

5. - Care este diferenta dintre o soacra si o musca?
- Musca te bazaie doar vara!

6. Ion in prima zi de liceu, diriginta il pune in prima banca cu o fata.Aceasta mai tupeista :
-Ceau numele meu este Virginica
-Incantat ...Dezvirginel

7.Alinuta se trezeste noaptea auzind batai in geam. Deschide geamul si vede o cioara mare, neagra si urita batind din aripi si croncanind: "Te maninc...te maninc...te maninc!"
Alinuta fuge speriata la ma-sa si o scoala din somn:
- Mami, mami, repede ca ma maninca pasarica!
- Scarpina-te!

8.- Alinuta, de ce plangi? intreaba o vecina.
- S-a aruncat mama de la balcon!
- Si de asta plangi?
- Nu, plang ca nu am vazut faza!

9. Dupa ce vine Alinuta de la scoala, se duce la mama ei si ii spune:
-Mama, mama, pot sa fac roata?
-Nu ca ti se vad chiloteii!
A doua zi:
-Mama, mama, pot sa fac roata?
-Nu ca ti se vad chiloteii!
A treia zi:
-Mama, mama am facut roata!
-Pai si nu ti s-au vazut chiloteii?
-Nu, ca i-am dat jos.

10. Intr-o seara, Alinuta (6 ani) ii surprinde pe parintii sai intr-o ipostaza ciudata...
- Mamico, ce faci tu, goala, pe taticu’?
- Pai, sar putin pe el, ca sa-i dezumflu burta!
- Te obosesti de pomana mami, fiindca in fiecare dimineata, matusa ingenuncheaza si i-o umfla la loc!

11.Alinuta merge la bunica sa, din padure si se intalneste cu lupul. Acesta, o intreaba:
- Alinuta, ce ai in cos?
La care, Alinuta ii raspunde, zambind:
- Puroi!

12.Intrebare: CE ESTE PUMNUL?
Raspuns: Pumnul este partea de vorbire ce muta maxilarul din partea stanga in partea dreapta si care raspunde la intrebarea "MAI VREI?"

13. O blonda raspunde la "Vrei sa fii miliardar":
1. Cati ani a tinut razboiul de 100 ani?
a. 116
b. 99
c. 100
d. 150
Blonda se blocheaza.

2. In ce tara a fost descoperita palaria "panameza"?
a. Brazilia
b. Chile
c. Panama
d. Ecuador
Blonda tot blocata.

3. In ce luna sarbatoresc rusii revolutia din octombrie?
a. ianuarie
b. septembrie
c. octombrie
d. noiembrie
Blonda nu s-a deblocat.

4. Care a fost numele regelui George al IV-lea?
a. Albert
b. George
c. Manuell
d. Jonathan
Blonda in cele din urma cere ajutor din public.

5. Dupa ce animal au fost numite Insulele Canare?
a. canar
b. cangur
c. sobolan
d. foca
Blonda pierde dreptul la joc.

P.S. Daca cumva ai zimbit la aceste intrebari, iata raspunsurile:
1. razboiul de 100 ani a tinut 116.
2. palaria panameza a fost descoperita in Ecuador.
3. revolutia din octombrie se sarbatoreste pe 7 noiembrie
4. George al IV-lea se numea de fapt Albert.
5. insulele Canare si-au primit numele de la foci. In latina inseamna"insula Focilor"(ciini de mare)
Cu cat esti mai citit decat o blonda?rolling on the floor

14.Nu puteti sta in fata calculatorului, sa invartiti piciorul drept in sensul acelor de ceasornic si cu mana dreapta sa faceti cifra 6 in aer?

15.Culmea Atletismului:Sa alergi de unul singur si sa iesi pe locul doilaughing

16.Culmea fotbalului :In direct sa dea gol si in reluare sa rateze

17. Care este culmea setei?
Sa bei apa si sa-ti ramana printre dinti

18.Care este culmea sinuciderii?
Sa te arunci dupa un BLOC de desen

19.a cinema.Intuneric.Pe ecran o scena de dragoste.
El, catre ea:
-Iubito!, pot sa te sarut?
-Bine ma, acum dupa ce mi-ai dat m***?
-Cine, eu?!

20.-ce s-ar intampla daca as face sex cu nevastata?
omul raspunde:
-am fi chit

Fundaa?:X:X:X

| geo2044 a răspuns:

Cum iese un negru din marea rosie? Ud laughing