| Sebygoon2007 a întrebat:

Am o carie pe partea dreaptă a dintelui mama spune ca e mică si întrebarea mea este doare dacă nu a ajuns la nerv adică doare cand ți-o curăță

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la stomatolog, ca se curata usor si rapid, costand foarte putin. daca o lasi asa va avansa, va ajunge la nerv, va durea ca naiba si cine stie, poti chiar sa o pierzi.

| dullcat a răspuns:

Gravitatea cariillor se vede pe o radiografie dentara, daca s-a apropiat periculos de mult de nerv sau nu.La suprafata poate parea mica dar dedesubt sa fie dezastru.Raspunsul e nu, nu doare, ti se face anestezie.

| lpavel a răspuns:

Nu, nu o sa te doara!