| AlleAlllexandra a întrebat:

E nostima,dar... Chestia e ca plac un baiat,el nu stiu daca ma place,sunt la aceiasi scoala cu el, el e in clasa a 8 a,vorbesc destul de mult cu el prin mesaje si la telefon. Pe la scoala,colegii spune-au ca noi suntem impreuna,si,am hotarat sa nu ne mai salutam de fata cu colegii nostri. In seara asta mi-a zis sa-l sun,ca el nu mai are minute nationale, cum as putea sa-l "agat"? Ce as putea sa-i spun? URGENT. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| ImHere a răspuns:

Lasa lucrurile sa decurga ceva timp. Ori il uiti si e mai usor ori va veni la tine. Mai bine sa uiti pentru ca faza cu placutu' mi se pare ca e ceva prea greu, sau poate doar pentru mine. Infine, bafta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlleAlllexandra explică:

Merci la amandoi!

| ImHere a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Lasa lucrurile sa decurga ceva timp. Ori il uiti si e mai usor ori va veni la tine. Mai bine sa uiti pentru ca faza cu placutu' mi se pare ca e ceva prea greu, sau poate doar pentru mine. Infine, bafta!

| ImHere a răspuns:

Mai lasa-l catea zile fara sa-i zici nimic. Sunteti de ceva timp la acelasi nivel/stadiu. ori treceti la etapa urmatoare, ori nul mai suna si nu vb cu el cateva zile, sa faca el primii pasi.

| AlleAlllexandra explică (pentru ImHere):

Pai...Chestia e ca de cateva zile n-am mai vorbit cu el...