| Sebygoon2007 a întrebat:

Am și eu o întrebare poți ajunge Trapper dacă nu ai voce multă, și aveți idee de Beat uri bune, am înțeles ca la studio poți să îți mixezi vocea ( mix mastering ce este?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa ajungi trapper sau muzician daca vocea ta este praf si nici ureche muzicala nu ai.
Mixare se face pe muzica, nu pe voce, ca aia nu ti-o poate schimba nimeni si nu se uita nimeni la tine daca nu ai voce placuta, pentru ca nu face sens sa stai sa asculti la un magar care rage, in loc sa cante. (Sa-mi fie cu ietare ca am folosit comparatia asta, dar efectiv asa suna unul care nu are voce).

De acest lucru trebuie sa fii si tu constient si sa te orietezi spre un hobby real, ceva la care esti talentat nu ceva la care nua i talent si nu poti schimba la corpul si vocea ta.

| Sebygoon2007 explică (pentru Violleta2022):

De unde știi tu cânți cumva?

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ti-ai facut al doilea cont pe acest forum, ca sa intrebi acelasi lucru, inca si inca odata, de ce?
Chiar esti incapabil sa intelegi ca fara voce nu poti sa canti nimic?
Prietenii iti spun ce vrei tu sa auzi, nu realitatea, fiindca nu le pasa lor daca te faci d erusine sau esti respins, doar iti canta in struna, mintindu-te.

Mergi la Casa Tineretului din Judetul tau si cere unui profesor de muzica de acolo, sa te asculte si sa-si dea o parere profesionala asupra vocei tale si a melodiei cantate, si atunci vei vedea si auzi o parerea reala si corecta, data de un specialist.