| Iuliasimona475 a întrebat:

am făcut petting cu prietenul meu si țin sa menționez ca aveam pantaloni scurti de trening amândoi. El s-a pus peste mine dar nu știu dacă a ejaculat. Sunt șanse sa fii rămas însărcinată?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici o sansa, uita de sarcina.
Si nu mai fi asa de prapastioasa, o sarcina are nevoie de mult mai mult pentru a se instala.
Informeaza-te putin, ar fi trebuit sa stii ca e nevoie de un act sexual cu penetrare si neprotejat pentru asa ceva.Cu conditia sa fii la ovulatie.
happy
Deci, calmeaza-te!

| pietrean a răspuns:

Sa ne lamurim asupra unor lucruri:
-"petting" inseamna,excitarea organelor sexuale cu mana,cu gura,cu limba,EXCLUZAND existenta actului sexual.
-avand AMANDOI,pantalonii pe voi,cred ca nu a avut cum sa te penetreze cu penisul prin ei.
-in cazul in care nu erai in perioada de ovulatie,nu prea ar avea ce sa fecundeze spermatozoizii lui,in cazul ca ar fi ejaculat in interiorul vaginului.
Deci si prin urmare,nu cred(mai mult ca sigur),ca ai putea ramane insarcinata.
Ca sfat:ar fi bine sa stii cate ceva despre corpul tau,despre ce se intampla in timpul unui ciclu menstrual,cand se produce ovulatia, cat traieste un ovul si un spermatozoid, cum se fecundeaza ovulul, care sunt metodele de protectie impotriva unei sarcini nedorite, dar si impotriva bolilor venerice.