| IsuHanu a întrebat:

Ma frământă o întrebare... dacă un om și un animal fac sex poate unul dintre ei sa rămână însărcinat și dacă da... iese normal? Adică om, animal sau mutant?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| TheGentleman a răspuns:

A încercat Ilia Ivanovici Ivanov acest lucru și parțial a reușit. A eșuat în a obține hibrizi om-cimpanzeu, dar a reușit în schimb să obțină calul Przewalski (Equus caballus przewalskii), un hibrid cal-zebră;

De asemenea, a contribuit la conservarea unor specii pe cale de dispariție precum zimbrul european.

De altfel, există numeroși hibrizi: rezultatul dintre masculul leu și femela tigru = leigru (Liger); masculul tigru și femela leu = Tigon; Balenă ucigașă + delfin = Wholphin; Leopard + leu = Leopon

Deocamdată însă, nu există o metodă de a face posibilă încrucișarea unui om cu niciun animal. Mai încolo poate că se va putea. Acum nu

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu se pot face pe cale naturală incrucisari intre om si alte specii, nici macar dintre primate.
Sunt specii intre care exista incrucisari, rezultatele fiind hibrizi, care de obicei nu se pot reproduce. Cel mai cunoscut este catarul, hibrid intre cal si magar

| RoCkKiD a răspuns:

Pentru ca doua specii sa poata face pui trebuie sa fie similare din punct de vedere genetic. De asta se poate intre lei si tigrii, cai si zebre sau cai si magari dar e imposibil daca speciile sunt indepartate genetic. In cazul oamenilor, chiar si maimutele sunt prea indepartate pentru treaba asta. A existat un caz similar acum cateva mii de ani cu neandethalienii, aia erau similari din punct de vedere genetic cu noi (homo sapiens) si de aia multi dintre noi avem adn de neandethal.

| RAY a răspuns:

E mult prea mare distanta genetica dintre un om și un cimpanzeu, adică oameni au plecat din Africa dar cimpanzeii nu, doar daca era din genul dar toate speciile homo au dispărut decât sapiens ăștia mai exista

| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama ZOOFILIE si acel om care intretine sex cu un animal este bolnav mental, deci nu este un om normal.

Sarcinile se pot produce NUMAI intre speciile de acelasi fel: om cu om, caine cu caine samd.

| dullcat a răspuns:

Nu se poate pune problema unei sarcini.De unde si pana unde ai ajuns la aceasta intrebare inspirata?

https://rochellemoulton.com/......5-2010.jpg

| IsuHanu explică (pentru dullcat):

M am uitat la un film

| dullcat a răspuns (pentru IsuHanu):

Lasa-ma sa ghicesc, American Pie.

| IsuHanu explică (pentru dullcat):

Nu, a fost un anime în genul Câine și foarfece dar nu îmi mai amintesc numele.

| Unomobisnuit2005 a răspuns:

In filme SF iese mutanți in realitate NIMIC medicina evoluează continu de mai bine de 300 de ani in 150 de ani poate se va putea depinde și de cum evoluează medicina