| bubulina1234 a întrebat:

Buna ma numesc roxana sunt si eu intr'o relatie de 6 luni dintre care iubitul imi face toate poftele si nu mi lipseste nimic eu l-am mintit pe el i-am ascuns niste lucruri care sunt chiar banale de exemplu mi-am cumparat ceva nu i-am spus pretul exact si "prietenele mele mau spus "'cum el nu suporta minciuna ne am certat foarte rau si mi-a spus ca eu imi bat joc de el ca il mint foarte mult dar chiar nu stiu ce a fost in capul meu sa nu-i spun adevarul...as dori sa ma ajutati si pe mine sa mi dati un raspuns credeti ca el tine vreun pic la mine in mare ce v-am povestit eu ii spun ca imi este dor de el iar el acum imi spune mie nu chiar se va raci din cauza asta sau ma va ierta eu acum nu sunt cu el acas pentru ca sunt plecata la sora mea in vacantacrying((((pot sa spun tin foarte mult la el oare el?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca nu este o minciuna grosolana, nu vad motivul de a fi foarte suparat, numai sa nu fie momentul in care doreste sa rupa relatia.

| darrio2007 a răspuns:

Daca tineai la el nu il minteai.Intr-o adevarata relatie nu isi are locul minciuna.Bine face daca se va raci fata de tine.

| zahy a răspuns:

Cred ca te va erta. joaca teatru ca alta data sa nu mai minti. daca nu te iarta, nu te iubeste

| only2k a răspuns:

O relaţie adevărată nu trebuie să conţină minciuni/ascunzişuri. Schimba-tehappy, demonstreazăi şi vă veţi împăca.Din moment ce te-a mai şi iertat, îţi face poftele etc. înseamnă că e ceva:d ori te iubeste ori în cel mai rău caz îi place mult de tine şi îi pasă >big grin

| roza1234 a răspuns (pentru only2k):

Buna sunt roxana inlegatura cu intrebarea mea.cum ar fi mai bine sa ma comport q el acu? fiti atenti stiu un pic exagerez as vrea sa stau non stop in tel q el.il sun vb cu el 5 minute ii spun la sf imi este dor de tine el spune mie nu il intreb tu ai pe alta el spune nu daca aveam te lasam imi spune da intelege schimbate mai dat maximu nu stiu cum sa fiu ma gandesc daca il sun mai putin oare so retrage el? dati-mi un sfat nu as vrea sa-l pierd pentru nimic in lume

| only2k a răspuns (pentru roza1234):

Spune-i că te-ai schimbat thinking şi încearcă să faci măcar un timp lucrurile aşa cum ar vrea el să fie, apoi încearcă să te adaptezi(să nu îl mai minţi, să faci să fie bine..atât pentru tine cât şi pentru el). Poartă o discuţie serioasă cu el :* şi stabiliţi-vă viitorul relaţiei împreuna big hug fiindcă într-o relaţie sunt doi,nu unul. Întreabă-l dacă sigur te vrea,dacă sigur nu te va înşela, purtaţi o discuţie serioasă împreună şi ai să vezi că dupa aia lucurile se vor schimba, dar pentru asta e nevoie de putere si multă, multă înţelegere şi iubire. Sper să iei sfatul meu ok, eu acum recent am pierdut o relaţie de 2 ani de zile şi îmi vine să mă omor!oh go on

| MVRARIVM a răspuns:

Salut Roxana. Aveti caractere diferite. El nu suporta minciuna, fie ea si foarte mica si nesemnificativa (ca in exemplul dat de tine). Tu in schimb, consideri ca uneori cate o minciuna mica spusa cuiva nu este asa de grav. Nici el, nici tu, nu va veti putea schimba definitiv pentru ca omul ramane in viata cu personalitatea sau caracterul cu care s-a nascut. Poate te vei schimba incercand sa-i spui adevarul, o zi, o luna, un an, dar la un moment dat vei avea "paharul plin" cu stres avand emotii fata de cine stie ce reactie are de data asta daca ii zici vreun adevar anume... Si stresul ala acumulat nu se cheama fericire intr-o relatie de cuplu. Sau el "va incerca sa te ierte" azi, maine, luna viitoare, dar este posibil sa rabufneasca la un moment dat cu cine stie ce scene urate. Va recomand sa ramaneti doar amici.

| dreeionut a răspuns:

Are dreptate te-ai batut joc de el. e normal sa nu mai creada nimic din ce zici, daca chiar il iubesti cu adevarat arata-i asta si cine stie.

| roza1234 a răspuns (pentru dreeionut):

Eu incerc sai demostrez ca nu l-am mintit cum spune el ca pe un caine.acum incerc sa plec acas zilele astea sa fiu langa el bine inteles am vb q el o sa stau q el dar cum ar fi mai bine sa-l las sa respire mai mult sa nu mai fiu stres pe capul lui daca nu raspunde la tel dau mesaje daca nu raspunde dupa ce dau mesaje sun pe fix si tot asa dupa 20 de min imi da beep spune eram la bae mancam sau am dormit si eu chesti din astea care sti ca de multe ori cand doarme raspunde si imi spune dorm vb cand ma trezesc de multe ori ma anunta vezi k ma duc colo fac paia vb dupa aia si asa mai departe.cum ar fi mai bine sa il las mai liber sau daca il las mai liber se va desparti de mine? cand ma suna la 3 dim se intampla sa nu aud telu si incepea el dc nu raspunzi cu cine esti ce faci si de cand sunt cu el nu l-am inselat am sters toate prietenele de la facebook doar sa nu mai zic k ma imbarliga