| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Sunt un tânăr de vârstă de 17 ani, sunt clasa a-XI-a și aș dori să dau la academia de poliție! Aș ruga frumos pe oricine știe mai bine sau mai detaliat merită să mergi sau nu la academie? Este ok salariul unui polițist?

2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Merita. De ce sa nu merite?
Salarul e ok si creste cu timpul. Dar sunt multe alte avantaje.

| MistarGoGu a răspuns:

Merita cat timp iti ASUMI si dezavantajele meseriei! Acum ca esti tanar poate nu realizezi dar cu timpul vine o relație si o familie eventual! Daca nu găsesti o partenera care SA INTELEAGA natura muncii de ofițer de poliție o sa fie greu de intretinut o relație stabilă! Un program cam haotic uneori, sefi cam " dilimaci " care sa pună presiuni pe tine in dosare " sensibile " cu barosani implicați in tot felul de mizerii! Mai ales daca intri la DIICOT acolo e si mai " BELEA "! Măsoară de 15 ori si taie DREPT! Baftă!