| anonim_4396 a întrebat:

Am intre 14 si 24 ani si vreau sa stiu de ce cartile de la scoala/liceu/facultate nu au un format general. Unele sunt A4, altele Letter. De ce? Nici cartile de la o anume editura nu sunt toate pe acelasi format, de la an la an se schimba.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai vrea un manual unic?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu, un format unic. Am gasit niste carti interesante dar nu gasesc coperta de protectie pentru ele. Chiar nu vreau sa le ud din greseala sau alte chestii de genul.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

La anii tăi "intre 14 si 24 ani" ești la liceu și folosești manualele date de guvern sau le-ai cumpărat pentru tine

| Catrice a răspuns:

Lol.
'Am intre 14-24 ani', 'scoala/liceu/facultate'... ma întreb oare, tu le faci pe toate deodată?!?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Ma duc dintr-o dimensiune in alta si le fac simultan, alternand tongue
Am fost ironic cu partea aia laughing
(dar nu a pornit de pe TPU)

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Uau! Ma iei și pe mine? Vrei sa fiu din nou într-a 6a!