| ThisIsMe123 a întrebat:

TPU!

Am o mica intrebare:

Am 13 ani si 1.45 inaltime. M-am masurat si cantarit acum aproximativ 3 luni la farmacie si aveam 1.48, dar acum vreo doua saptamani, la scoala, profesorul nostru de sport a decis sa ne masoare si cantareasca pentru a vedea daca suntem in conditi fizice bune. problema este ca el mi-a spus ca am 1.45...
Sunt cea mai mica fata din clasa si ma simt complexata de chestia asta. Uni colegi chiar se amuza pe seama mea, cateodata.
Chiar as vrea sa ma inalt, mi-as dori sa ajung macar pana la 1.68/1.69, deoarece mereu mi-am dorit sa imi fac o cariera in modeling, ceea ce acum nu prea cred ca mai este posibil... :/
Va rog, chiar as avea nevoie de niste sfaturi in legatura cu asta.
Apreciez orice raspuns care ma poate ajuta si va rog sa nu incepeti cu comentari jignitoare sau chestii de genul acesta.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Au un mod de a măsura pe la școli de mă doare capullaughing credeam că numai la mine e problema... mă măsurasem acasă aveam 1, 70, la medic tot 1, 70 aveam. La școală m-am micșorat cu 3 cmrolling on the floor Ceea ce m-a amuzat a fost faptul că o colegă avea înălțimea mai mare decât a mea deși eu sunt mai înaltă.și tragi tu concluziile laughingNu trebuie să te îngrijorezi fiindcă mai ai timp să crești. Dacă vrei să ai o carieră în modelling, pentru podium, înălțimea minimă e de 1, 70, dar pentru ședințe foto poți fi și mai micuță, important e să fii expresivă. Pentru a mai crește, ar trebui de pe acum să te apuci de un sport înotul fiind cel mai bun, după care basketul pentru ceea ce vrei tu. Îți las aici un program de exerciții unde ai și sfaturile unui om care a urmat acele lucruri: https://fit4sport.wordpress.com/......nt-page-1/
Încă ceva important: mănâncă sănătos!
Mult succes, pupici

| ThisIsMe123 explică (pentru AnnaaaMaria):

Nu stiu ce este atat de greu sa masori bine pe cineva... profesorii de sport si logica lor. -_- rolling on the floor
Acum sunt constienta ca nu voi putea fi niciodata pentru podium, nu prea cred ca voi ajunge eu la 1.70 nici in 10 ani...Dar poate pentru sedinte foto o sa reusesc.
Iti multumesc mult, o sa caut aici la mine in oras si ma voi inscrie la basket si inot. happy
Te pup! :*

4 răspunsuri:
| 404notfoundh8u a răspuns:

Si eu am avut problema ta... eu acum am 15 ani si am 1.73!
Fix la 13 ani mi se intamplase si mie, dar cu cat imi doream mai mult sa cresc. cu atat nu mai cresteam!
Intr-o zi baiatul pe care il placeam, mi-a spus ca sunt mai frumoasa mica si vream sa raman micuta toata viata mea..nu m-am mai gandit la inaltat....si atunci am crescut!
Sper ca intelegi ce vreau sa spun!

| ThisIsMe123 explică (pentru 404notfoundh8u):

Wow, chiar mi-as dori sa am si eu inaltimea pe care o ai tu cand voi avea 15 ani...
Si cat de inalta erai cand aveai 13 ani?
Esti norocoasa ca ai gasit un asa baiat happy si da, am inteles tot. happy

| 404notfoundh8u a răspuns (pentru ThisIsMe123):

1.43... Cam pe asa!