| iQueenB a întrebat:

Buna TPU.
As avea nevoie de cateva sfaturi... straight face

Sunt destul de nedumerita...
Acum 4 luni am cunoscut un baiat. care acum imi place foarte mult..intr-un fel i-am dat niste apropo-uri ca vrea sa fim impreuna dar. el a zis ca nu am incredere in el si sa mai asteaptam sa treaca ceva timp pana uitam de toate certurile. ( intr-adevar am avut cateva certuri)

Ceea ce ne-a adus la certuri au fost 2 fete. una dintre ele e fosta lui iubita si alta tot una care este innebunita dupa el. ( are multe fete care il plac)
Tot au bagat strambe si imi spuneau tot felul de faze. iar eu le credeam si de aici au inceput certurile. dar ne-am impacat.
Si acum i-a spus unui prieten ca ma place si el pe mine dar e nevoit sa o faca doar ca pe o prietena apoii a zis ca sa mai asteptam putin si poate o sa fim impreuna.

Astazi l-am invitat sa iesim pe afara si nu a venit l-am asteptat jumatate de ora.el mi-a spus ca a crezut ca la alta ora credea ca trebuia sa vina.
Eu ii spusesem clar la ce ora.A spus ca nu stie daca maine poate sa iesim a zis ca vede el si ca ma suna.

Ce sa mai cred. sunt total pe dinafara. imi plac foarte mult de el. si nu stiu ce sa fac.
Cum sa ma comport cu el?
Cum sa fiu mai apropiata de el?
Astept raspunsuri multe multe multe si dau FUNDA!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca merita sa iti mai pierzi timpul cu el, daca te placea nu mai statea pe ganduri si se combina cu tine

| RobertVali111 a răspuns:

Mai insista putin, iar daca chiar nu merge, nu ai ce sa faci, trebuie sa treci peste.

| Glsukab a răspuns:

Nu te stresa asa tare. Baiatul te place dar tu asculti tot ce spun fetele din jur, nu te speria daca nu a putut sa iasa poate a avut treaba nu pune presiune pe el lasa sa mearga totul de la sine arata-i ca ai incredere in el si atunci va face el primul pas

| iQueenB explică (pentru Glsukab):

Si daca a spus-o la fatada ca ma place numai pentru ca baiatul acela era prietenul meu si stia ca o sa imi spuna mie? Nu sti ce sa cred, cum sa fiu mai apropiata de el? ( p.s : ai cel mai bun raspuns. )

| Glsukab a răspuns:

Incearca acest lucru : cateva zile ignora-l chiar daca iti va fi greu nu vorbi absolut deloc cu el chiar te apropii si vorbesti mai mult cu alti baieti atunci vezi cum reactioneaza daca se uita dupa tine, daca te intreaba ce ai? daca te urmareste sa afle ce vorbesti sau daca nu zice nimic si isi vede de viata ca si cum nimic nu s-a fi intamplat (am incercat asta cu o fata si pot sa zic ca a mers ) Bafta!