| Nana30 a întrebat:

BUNA TPU. DAU 3 FUNDITE. URGENT! Acum aproximativ 3 luni mi-am zgariat o alunita rosie de pe nas pe care acum nu o mai am din cauza zgarieturi.Nu mi-a curs sange dar mi-s-a facut o mica bubita.Se intampla ceva grav tinind cont ca am 14 ani?

5 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Si mie mi s-a intamplat la fel numai ca am avut pe obraz. Am rupt-o din greseala dar in ceva timp s-a format la loc. Acum am mare grija la ea! happy
Eu zic sa le zici totusi parintilor tai, desi nu cred ca e ceva grav!

| ade291 a răspuns:

In loc sa stai pe TPU sa primesti sfaturi, mai bine ai vorbii cu parintii sa te duca la doctor, asa iti va spune un specialist ce se intampla.

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Pai,se spune ca daca este o alunita mare,poti face cancer.Dar,daca era pe nas, nu cred ca era cine stie ce. Daca a facut coaja si nu te ustura, probabil nu trebuie sa te bagi in sperieti.Dar, daca te mai doare si vezi ca nu a facut o crusta sau nu s-a vindecat, o vizita la un dermatolog nu strica.

| Nana30 explică (pentru AndreeaMoromete23):

Nu ma mai doare, Dar atunci (acum aproximativ 3 luni m-a usturat putin o zi, doua) Dar acum nu mai am nimic, nu ma mai doare nimic, si alunita nu mai este acum, dar se poate intampla ceva de atunci pana acum?

| AndreeaMoromete23 a răspuns (pentru Nana30):

Daca nu mai este acum, iar durerile au trecut, nu mai ai motiv de ingrijorare.