| anonim_4396 a întrebat:

Cn se pricepe la mate pe aici? Ma puteti ajuta si pe mine un pic puppy dog eyes, is a8a si peste o saptamana am examenele :-ss, va rog dulce ca o savarina puppy dog eyes. Ne vedem la alyna14@yahoo.com.

3 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Sal'tare si eu sunt tot in a 8.
La ce ai probleme? cred ca te-as putea ajuta? ai carti cu teste pentru evaluare? daca da, ce subiect(I; II; III)?
S-ar putea sa te ajut intr-un mod, dar daca tu esti o fire isteata, imi este teama sa nu te incurc, cel mai bine vorbeste cu parintii pentru cateva ore de meditatii( cat mai este pana la examen) si acolo sa ii spui toate neclaritatile tale. Poate sunt unii care te pot ajuta sau te pot incurca, un profesor specializat in matematica stie cum sa-ti explice mult mai bine decat noi

| Solanoo a răspuns (pentru floryynnel):

Nu ma prea descurc la subiectele 2 si 3.sad

| floryynnel a răspuns (pentru Solanoo):

La subiectul 2, 1) faci desenul, incerci si tu sa inveti un model, la 2 este usor, pui in ecuatie, la 3 de obicei ori este o functie(rar) sau un un fel de ecuatie, acolo conteaza foarte mult cum intelegi textul, la 4) de obicei e o functie(cel mai des) 5) de obicei este o expresie, la care aplici formule/ ecuatia de gradul II/scindezi; la 3, aia este partea cea mai grea, pentru cei care vor 10 laughing da-mi id-ul si vorbim, o sa iti dau cateva sfaturi, dar sa nu te astepti sa ti le rezolv, ca nu te ajut daca ti le fac eu, incerca si cu meditatii sau faci acasa si ce nu stii rogi pe profesor sa iti explice, acum daca nu stii tabla inmultirii(am cazuri si vror medii mari), sau daca esti la un nivel slab, roaga un coleg sa iti explice cate ceva