| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac o cerere scrisa catre un profesor pentru a-mi modifica/anula o nota? idei de formulare.multumesc

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

O anuleaza doar daca e pusa din greseala, daca ti-ai luat-o pe merit asta e... te poate asculta de cate ori vrei sa-ti maresti media daca vrei

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu are cum sa iti anuleze o nota, decat daca considera ca aceasta este pusa gresit de acesta.
Daca iti e rusine sa vorbesti cu el ii poti trimite asa:
Domnule profesor,
Subsemnatul/a xxxxxxxxx, elev/a in clasa xxxx va rog sa imi anulati ultima nota deoarece xxxxxxxxx
Va multumesc!

Dar nu stiu daca ti-o anuleaza ca nu merge!