| symplw a întrebat:

Cum scap de frica de intuneric? Nu vreau sa aud raspunsuri gen" nu exista fantome,varcolaci, vampiri" etc etc.mie nu de asta imi e frica...ci de lucrurile care exista ...Si nu, nu imi e frica sa merg la baie sau sa stau prin casa in intuneric..Imi este frica pe afara, prin multe locuri, mai ales prin locurile intunecoase.

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Daca esti intr-un loc intunecos, dar foarte bine cunoscut (cum ar fi, noaptea, acasa) incearca sa inchizi ochii si sa mergi, cintind in gind, un cintec care iti place cel mai mult, sau incearca sa injuri, dar tot in gind. Un studiu realizat de niste studenti din Polonia, au demonstrat ca daca injuram in timpul durerii, ea este pinla la +70% mai bine suportate. Eu am incercat, si am scapat definitiv de frica de intuneric la virsta de 9 ani big grin

11 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Nu ştii ce pierzi.Să vezi ce fain e întunericu' după ce te împrieteneşti cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns:

Gandeste-te la ceva frumos si placut

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Incerca a nu te mai gandesti la acele locuri intunecoase, gandeste-te la ceva frumos, si daca esti intr-un loc mai intunecat, incearca sa mergi mai repede ca sa scapi big grin

| DavidTTwowTT a răspuns:

laughing Poi mna. Tot ce poti sa faci e sa iti maginezi ca intunericul e un demon, uite-te la insidious ( e un film de groaza ) si tu il invingi pur si simplu.
Daca nu, imagineaza'ti ca intunericul e prieten cu tine, si aliat, ascunzandu-te de toti cei care te cauta. Ce mama dracu' sa se intample, daca tu nu mergi prin locuri gen carciume, baruri si alte chestii...
laughing
Stai chill, ca nu patesti nimic.
Bafta si sper ca te'am ajutat

| GrappHix a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Nu prea cred ca poti numi insidious un film de groaza laughing))

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru GrappHix):

Da ii foarte plictisitor, dar povestea in sine e putin scarry laughing

| 93Silviu93 a răspuns:

Nu prea te putem ajuta, mai ales cei ca mine carora nu le-a fost frica niciodata de intuneric... sfatu meu? psiholog

| ProcreatingObscurity a răspuns:

Nu te gandi la ceva pozitiv, nici negativ. N-are cu ce sa te "atace". Intunericul iti va fi prieten.

| Annabelle06 a răspuns:

Ahh. Gandeste-te la lucrurile care te fac fericit, la lucruri de care nu iti este frica.