| noelle19293 a întrebat:

Daca vreau sa intru la un liceu care are profil INTENSIV engleza, iar numarul de candidati care opteaza pentru acel profil depaseste numarul maxim de locuri alocate, voi fi nevoita sa dau vreun examen in plus la engleza? Sa dau acum bilingvul(din ce am inteles se poate echivala cu nota primita la bilingv sau ceva) sau sa astept?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Se vor selecta candidatii cu cele mai mari medii, asadar tu trebuie sa iti dai interesul sa iei o nota cat mai buna! Eu parca am intrat cu 8.99. Ceilalti colegi nu erau chiar asa silitori, foarte putini aveau peste 9, iar in rest s-a facut oricum o exceptie, in sensul ca stiu ca in acea promotie au format inca o clasa, deci trecuse lista de litera J. laughing Succes!

| noelle19293 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc! Eram destul de stresata, insa raspunsul tau m-a ajutat. Ai obtinut rezultate excelente! La ce profil ai optat in final?

| dullcat a răspuns (pentru noelle19293):

Cu placere.Multumesc si eu pentru fundita.Am optat pentru cel la care am intrat din prima.Nici nu mi-am facut griji.Planul de rezerva era la stiinte sociale si apoi la liceul de arte.Dar totul a iesit foarte bine intr-un final.Nu ma indoiesc ca asa va fi si la tine!