| Sosssso a întrebat:

Deci am probleme cu cosurile crying mai ales de la caldura imi apar si nu pot sa ma duc la piscina din cauza cosurilor si nu pot sa ies din casa fara fond de ten. Am folosit zynerit cam un an si ceva dar mi s-a obisnuit tenul si nu mai foloseste ma gandeam sa folosesc creme de la vichye. ce imi recomandati? Ajutati-maaaaaa!

10 răspunsuri:
| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu stiu ce creme ai putea folosi, dar te-ai gandit la ceva natural?
Eu aveam cosuri pe spate.
Si mi-am luat intr-o zi cu soare puternic un maieu cu spalele gol (decupat), fara sa dau importanta. Si am stat mult la soare si mi-a uscat toate cosurile. Incearca sa stai cu fata la soare, poate merge si la tine. Pup.

| Jane a răspuns:

Fondul de ten astupa porii, deci este si el o cauza a aparitiei cosurilor. Nu il mai folosi atat de des. Incearca sa folosesti zilnic o lotiune tonica, care sa iti curete fata de impuritati, caci acestea creeaza cosurile. Eu folosesc momentan un gel de curatare Nivea Visage Young Clean Deeper, pe care mi l-am cumparat ieri. Fata mea arata mult mai bine, ai putea incerca si tu, desi nu stiu ce tip de ten ai. Poti intra aici http://www2.nivea.co.uk/....../index.php ca sa faci un test pentru a-ti descoperi tipul de ten si produsele aferente. Sper ca te-am ajutat!

| DenyAmphetamine a răspuns:

Pai eu tias recomanda sa-ti iei creme de la avon...sunt f bune

| DianaAndra1 a răspuns:

Nu, nu lamaie.iti usuca tenul.Si nu, nu opta pentru produse avon.De orice fel.hai sa zicem, oje, bijuterii si luciuri de buze.in rest no way!
Cumpara-ti BREVOXYL(e un gel pe care il aplici numai pe cosuri si le usuca/arde) costa in jur de maxim 30 de lei.Iti mai cumperi un gel de curatare de la Garnier(sunt extra bune) si astepti sa-ti treaca cosurile.Nu-ti agresa fata din disperare.
Ai rabdare.
PS. Toate trec!happy

| DianaAndra1 a răspuns:

@Mihai. Sucul de lamaie este aproximativ 5% acid. Deci iti "ataca" fata. Stiu deoarece si eu am incercat si valeleu ce mi-a facuthappy.
Deci chiar daca pare un tratament natural(ma rog, este), nu e de preferat sa-l folosim.Nu pentru fata.
Poate ca ti-a facut bine, nu zic nu. Dar na.Cum ai zis si tu, aveai tenul gras(by the way, exista geluri de curatare si pentru tenul gras).
PS-pentru toti cei cu probleme gen acnee-sa nu cumva sa va dati cu spirt(alcool sanitar) pe fata.

| ladygaga_9914 a răspuns:

In primul rand nu-ti mai da cu fond de ten atat de des. mai rar. la ocazii.
fondul de ten este o cauza a aparitiei cosurilorwinking
pur si simplu lasa tenul asa, dati cu sapun cu sulf si eventual cumparati o crema : eritroacneol, mibazon sau brevoxyl

daca zici ca ai dat cu zineryt...

| noname20 a răspuns:

Eu folosesc pastilele de la Walmarck se numesc Acneon pachetul este in jur de 50 de lei dar au efect garantat. Nu au efecte secundare pentru ca sunt doar pe baza de plante. Succes!

| MihaiOK a răspuns:

Lasa toate prostiile de creme la o parte... zeama de lamaie. seara si dimineeata si in cateva zile. incep sa-ti disparawinking

| MihaiOK a răspuns:

Another*addicted intr-adevar ti-l usuca, la mine a functionat deoarece am tenul foarte gras(iar cosurile apar la persoanele care au tenul gras- *in mare parte)

| MihaiOK a răspuns:

Ok. sa spunem...
In paralel eu m-ai foloseam Nivea Young Clean Deaper + inca o lotiune de tonifiere tot de la Nivea, astea sunt singurele care mi-au facut un bine. cat de cathee hee