| Lilli a întrebat:

Heeei! Voi cum pregatiti o petrecere? Adica, ce cumparati? Cam ce muzica puneti(pentru metalisti)?

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Salut!
totul depinde de invitati.
Icepand cu mancarea, trebuie sa tii cont de gusturile fiecaruia. din nou tine de tien daca alegi ca fiecare fel de mancare sa fie servit pe rand sau daca vrei sa optezi pentru un bufet suedez. In orice caz, gustarile trebuie sa fie mereu prezente. pune in platouri/boluri prajiturele, chipsuri, "crantanele".
Cat despre bauturi, asigura-te ca multumesti pe toate lumea. Apa minerala/plata, apa plata cu lamaie ( pentru cei ce sunt vesnic la dieta), alcool, suc.

Cat despre muzica, daca ascultati trupe diferite ca gen, ai putea opta pentru cateva hituri/melodii care va plac mult de la fiecare.

Tine de voi cum mentineti atmosfera, tu iti cunosti cel mai bine invitatii. Nu ar strica nici daca le vei cere sfaturi, nu se vor supara.
Mult succes si aniversare fericita! La multi ani!

| TizZu15 a răspuns:

Un purcel de lapte la rotisor ca haleala si ca muzica cele mai noi melodii a lui Salamlaughing
Scuze da am glume in program.happy

Deci pentru a manc a ceva eu zic de chips-uri si ca muzica ceva de la Metalica.Bafta si scuzamam din nou.happy

| Lilli explică (pentru TizZu15):

Nu-i problema.cum spuneam, ascultam trupe f diferite de la Gorgoroth si Behemoth pana la Ultimu Nivel si Vita de Vie.cum as putea sa ma incadrez in 500 de piese? ar fi ok sa iau cate 10 piese de la fiecare trupa?

| TizZu15 a răspuns (pentru Lilli):

Cred ca 10 piese de fiecare trupa ar fi perfect.A si...La multi ani!

| Dragonfly6 a răspuns:

Paiii, nu stiu...apa plata, poate niste suc natural de merisoare pentru cine doreste, si muzica, muzica nu...ca n-avem bani si de muzica, sucul e prea scump ca sa mai ramana bani si de muzica.

Ba, ce intrebare mai e si asta daca vrei sa faci petrecere pentru metalisti?

| Lilli explică (pentru Dragonfly6):

Nu e vorba de asta.va fi ziua mea si o fac cu prietenii si noi suntem metalisti, dar ascultam trupe f diferite(de la Behemoth si Gorgoroth pana la Ultimu Nivel si Vita de Vie), si nu stiu cum sa ma incadrez in 500 de piese(suntem multi)...

| Dragonfly6 a răspuns (pentru Lilli):

No, atunci pune si tu vreo 2-3 piese de la cat mai multi, ca nu cred ca se supara daca nu ai pus piesa X de la trupa Y.