| Tuixi a întrebat:

Hei lume! Sunt noua pe aici.Am nevoie de ajutorul vostru. M'am indragostit de un baiat cu care eram foarte buna prietena.Ne intelegeam perfect si imi spunea mereu ca ma iubeste si chestii.Eram doar foarte buni prieteni din punctul lui de vedere.Nu am avut niciodata curaj sa'i spun ceea ce simt eu pentru el, dar cand mi-am propus sa fac asta el s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea. M'a durat enorm si am incercat din rasputeri sa'l uit si acum cred ca am cam reusit.Acum cred ca incep sa simt ceva pentru alt baiat, nu e dragoste si nu e vorba decat de atractie fizica dar ma rog. E prieten cu el, dar problema e ca el e indragostit de o prietena de'a mea cu care a fost foarte mult timp dar aum nu mai au nici o legatura si el spune ca vrea sa o uite si chestii.Acum,de curand am mers la un concert si eram amandoi foarte suparati si era o melodie trista, eram singuri si m'a luat in brate si m'a intrebat daca ma deranjeaza si apoi ne'am plimbat si am vorbit despre problemele noastre si altele.Nu e prima data cand ma ia in brate sau se apropie de mine, odata a incercat sa ma si sarute, dar era >beat:". Voi ce credeti? Ma considera doar o prietena buna, sau poate simte ceva pentru mine? Nu vreau sa mai patesc ca prima data, sa'mi fac sperante degeaba.Ma puteti ajuta sa'l cuceresc cumava?[Multumesc:*

4 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ii atragi atentia ca sa reuseasca sa o uite pe fosta... du-te cu el intr-un parc de distractii sau ceva de genu.iesiti mai des.numai voi 2. Dupa ce a uitato nu te da la el.fii pur si simplu o prietena foarte buna. Sa fiti Bff'. Dupaia o sa realizeze ca esti grozava si o sa vrea sa fie cu tine. Daca nu, combinate cu unu si fal sa iti dea papucii dupa o sa pari foarte trista si asta de care iti place tie o sa te consoleze cel mai probabil. Daca se intampla sa va sarutati nu sarii direct pe el.fii mai retrasa, zii ca a fost o greseala si pleaca. Daca te trage inapoi e clar ca te place.laughing succes

| Pympyke a răspuns:

Uite cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu el, sai spui ce simti cu adevart pentru el, odata ai regretat ca nu iai spus mai devreme ai grija sa nu patesti la fel si de data asta, uite incerac sa comunici cu el, si sai spui tot, pana nu este prea tarziu, ca a 2a oara regreti mai multwinking ai grija de tine si bafta in dragoste

| cristi 25 a răspuns:

Eu cred din tot ce spui tu acum ca s-a intors inapoi prietenia si ca sunteti prieteni nimic mai mult, nu trebuie sa fii geloasa ca e cu prietena ta si nu ai gresit ca ai incercat de ati fi prieteni =(iubiti) nu e nimic rau in asta si acum e bine ca suntenti din nou prieteni...

| alxx21 a răspuns:

Buna. poti sa vb cu el si sa-i spui, poate stie, ca aveti aceleasi sentimente. adica tu suferi pentru baiatul celalalt si el pentru fata respectiva. va puteti ajuta reciproc sa uitati de ei. puteti iesi aman2 si sa petreceti cat mai mult timp impreuna