| IlegalSmile a întrebat:

Heiii puppy dog eyes.

Deci. aş vrea să fiu matură, sunt prea copilăroasă şi sunt mai mereu luată de prost şi nu mai suport oh go on. Aş vrea să fiu mai matură, să mă bage lumea-n seamă nu doar să mă bage în seamă când au vreun interes, aş vrea să fiu ca alte colege " perfecte" toţi colegii să vorbească cu ele...
Nu sunt genul cu " iubit"... şi da fac crize când mă calcă cineva pe draci, dar rvea să mă schimb. vreau să fiu matură şi rebelă...

Vreau nişte sfaturi cum pot fi mai rebelă, mai matură, să fiu băgată în seamă şi să nu fiu singura " ciudată" din clasă. oh go on

Cel mai bun răspuns, fundiţă puppy dog eyes.

7 răspunsuri:
| VanillaBloodWolf a răspuns:

Te inteleg dar este important sa pricepi ca nu trebuie sa tanjesti dupa atentia unor persoane care vin la tine doar din interes. Maturitatea vine la timpul ei, nu trebuie sa te grabesti doar pentru a le intra in gratii acestor "perfectiuni". Fii tu insati! Poti sa nu te mai exteriorizezi cu sentimentele, sa nu parasti sau chestii de genul. Fii comunicativa, implica-te in diverse activitati. Dar nu iti pune sufletul pe tava la nimeni. Asculta-ma! Stabileste-ti un scop in viata si incearca sa-l urmezi. Fii mai detasata, nu trebuie sa te puna la pamant atitudinea altora.
P.S. Nu zic sa stai deoparte de colectiv, dar cel mai bine ar fi sa te apropii de persoane care sa merite si care sa fie de incredere.

| IlegalSmile explică (pentru VanillaBloodWolf):

Interesant thinking, da ai dreptate...dar " greu" găsesc persoane care să mă merite oh go on.

| вяυηηєттα a răspuns:

Maturitatea vine la timpul ei!
o dobandesti cu timpul..prin decizii probleme etc.
Ai timp..Nu forta lucrurile

| IlegalSmile explică (pentru вяυηηєттα):

Da ştiu, dar aş vrea să nu vreau să fiu luată de prost, majoritatea colegelor sunt matura. nu foarte mature dar cât de cât sunt mature. eu credcă sunt cea mai copilăroasă din clasă şi de aceea sunt mereu luată de prost. mereu toţi " glumesc " pe seama mea, şi îmi vine să mor. oh go on

| MrSoapte a răspuns:

Maturizarea este o chestie care vine treptat!
Nu ai cum sa planifici lucrul asta!
Totusi, pentru a-ti imbogatii cultura generala, pentru a invata sa te manifesti in diverse momente... poti incerca sa socializezi cu persoane mai mari decat tine, care gandesc mai matur!

| J3RiK0 a răspuns:

Eu as zice sa te bagi oleaca in seama vb cu colegi tai si razi cu ei

| IlegalSmile explică (pentru J3RiK0):

Fac asta, dar majoritatea mă ignoră... cu fetele vorbesc. dar abia vorbesc şi cu ele oh go on, parcă aş fi invizibilă.