| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Mi-a trimis mama niste bani pe card si am dat pe urma pe link ul din mesagerie de la banca de la care am card si a scris ca trebuie mai intai sa adaug un card ca sa pot sa accept banii si am dat si am scris toate datele de la card dar mi-a dat eroare... De ce? Oare nu trebuia sa pun datele de la cardul meu sau?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai gresit undeva cand ai scris datele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Wow ce scam.
Banca nu îți cere niciodată așa ceva, sa îți bagi datele cardului pe link uri trimise în SMS că sa primești bani.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru suntserios):

Dar si sa fie asa, daca a dat eroare e ok, nu?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru suntserios):

Nu am ce sa patesc deci

| VulpeaDinUmbra explică (pentru suntserios):

Dar nu cred ca a fost scam pentru ca intr adevar banca mi-a trimis acel mesaj cum ca mi s-a trimis bani si intr adevar maica mea mi-a trimis ca mi-a si spus pe urma, dar faza e ca mi-a trimis euro si eu am cont in lei, inseamna ca de aia mi s-a cerut sa adaug card? Ca sa bag un card cu cont in euro?