| anonim_4396 a întrebat:

Nu vi se par ciudate relatiile astea de la 12-14 ani? Adica nu stiu...eu parca ma simt un fel de 'bunica' sa zic asa pentru ca toate prietenele mele au avut cate un prieten straight face iar eu nu, avand 14 ani. Adica nu stiu, parca as vrea, dar nu as vrea considerand ca nu e varsta potrivita si mai ales pentru ca nu vreau sa imi dezamagesc parintii... ei dorind sa fie pe primul loc studiile dar nu stiu, sunt presata de toti. Multi baieti m-au placut, dar le-am dat cu flit si tot o data multi ma considera draguta thinking dar eu nu am increderea in mine necesara plus ca sunt cam timida. Ce naibii sa fac?laughing Sa continui cu ideea de a incepe faza cu 'baietii' mai pe la 18 ani?thinking

Răspuns Câştigător
| Fluture a răspuns:

Buna. Eu zic sa incepi ca un joc. Adica sa incepi asa: mami tati, a zis colega x ca ea cand a avut primul ei prieten i-a zis maicasi "mami, ce mi-ai face daca as avea un prieten?
a) nimic
b)m-ai certa
c)m-ai spanzura
d)depinde laughing
Si poti face un targ cu ei, le promiti sa iei note peste 8[de exemplu] si ei sa te lase sa ai prieten.
Sau le poti zice ca lui y ii place de tine sa vezi ce reactie au.
Dar nu te stresa, nu e o crima ca nu ai prieten la 14 ani. Mama la avut pe primul la 20 si ceva de ani rolling on the floor))). No stress. Viata e frumoasa si fara iubiti la varsta noastra.Cu baieti poti sa incepi in liceu, atunci e cea mai buna perioada, scapi de capacitate, de generala, de profi aia insuportabili din 5-8 si atunci te vor lasa mai libera ai tai.winking
Multa bafta.
Papa!

6 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Wow suntem inaceasi situatie si eu tot 14 ani am si pana si soramea care are 7 ani cica are "iubit".Dar cred ca o sa fi cu un baiat care se chinuie se 2 ani sa fim impreuna si tot timpul acceptandumi amanarile, ncepe sa mi placa mai mult de el ca de obicei si de ce sa irosesc timpul, initial aveam de gand ca de la 16 ani sa-mi fac un prieten dar ce mai conteaza 2 ani.

| mortallx a răspuns:

Prefer sa nu-ti zic pe fata...ma rog. Oricum,cea mai banala prostie ever, sa nu ai un prieten, cica sa incepi faza cu baietii de la 18 ani,dar ce, parintii te tin sechestrati, wtf?

| Addicted2Chocolate a răspuns (pentru mortallx):

Mnu tocmai. raised eyebrows Doar ca ei considera ca daca as avea unu` nu as mai pune burta pe carte si ma roog. chatterbox

| iiLarisse a răspuns (pentru Addicted2Chocolate):

Pai nu stiu ce sa zic pana la urma mai bine studile si apoi baieti asa e la minerolling on the floor

| IrinaAniri a răspuns:

Pai eu am avut prieten si in a patra laughing si nu am regretat, a fost chiar frumos, dar cand devi mai mare lucrurile incep sa se complice si incepi sa suferi. acum totul depinde de tine: daca esti indragostita de iun baiat si nu poti trai fara el eu zic ca ar fi mai bine daca ai fi cu el, dar daca tu nu placi pe nimeni nu trebuie sa te grabestiwinking

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Blalalala ti se plimba limba in gura.invata sa scrii si mai du'te la romana ca ai mari probleme de exprimare