| Izaaaa0613 a întrebat:

O fata vrea sa doarma la mine dar ai mei nu vor si nu stiu ce sa-i spun, ma ajutati cu niste scuze?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Pai ce scuze sa-i spui? Ii zici ca nu te lasa ai tai si gata. Nu esti obligata sa te justifici intr-un mod anume.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii spui ca ai tai nu vor. Dupa nume pari sa fii tot fată.

| Violleta2022 a răspuns:

Ii spui adevarul ca scuzele mincinoase ies la iveala si atunci te faci d erusine.
Spune-i adevarul, ca parintii tai nu sunt de acord cu dormitul la voi, sau in alta parte.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce sa inventezi scuze cand motivul este clar? Iti complici existenta degeaba, chiar nu are sens. Puteai eventual sa ii intrebi pe parinti de ce nu doresc sa accepte ideea de sleepover, sa iti ofere o explicatie, si ii transmiteai fetei ce ti-au zis ei.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Mai bine spune-i adevărul.
Te va înțelege.