| Nasdf a întrebat:

Oare de ce unii oameni au relatii stabile toata viata, iar altii nu-si gasesc nici cum o persoana cu care sa se simta pe aceiasi lungime de unda si unde sa existe sentimente.

Ieri mi s-au "inecat corabiile" si mi-am dat seama ca am mare nevoie de o relatie stabila in momentul asta.
Asta cu așteaptă ca va veni,nu funcționează chestia asta doar te frustrează mai tare,eu sunt și foarte timid,fără niciun prieten, nu ies în afara de servici absolut nicăieri ca mi-e frică.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile stabilie si longevive se bazeaza pe: dragoste adeavarata si reciproca, pe loialitate, pe sinceritate, pe facut compromisuri, prioritatea fiind partnerul de viata nu prietenii, vacantele se fac cu partnerul de viata nu cu prietenii, deciziile se iau intotdeauna impreuna, indiferent cat sunt de mici sau mari, treburile in casa se impart intotdeauna la doi, samd.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu ti s-a inecat nimic si nu ai nevoie de o "relatie stabila" ca de aer. Astea sunt prostii induse de mass media care te fac sa te simti prost.

Revenind la situatia ta: "eu sunt și foarte timid, fără niciun prieten, nu ies în afara de servici absolut nicăieri ca mi-e frică.". Cu atitudinea asta o sa ramai la laba forever. Incearca sa fii mai sociabil, atata tot si sa mai ai prieteni gagicari, ca aici la noi asa se fac relatiile.

Stiu ca astea mentionate ar putea suna dificil, dar e asta sau singuratate!