| M2001 a întrebat:

Salut.Am nevoie urgent de raspuns.Animalele acvatice au fost cindva animale terestre? Cum au provenit acvatice?

Răspuns Câştigător
| Snowfall a răspuns:

De fapt animalele terestre provin din cele acvatice. Viata a aparut in apa prima data fiindca atunci stratul de ozon nu era complet format si pe uscat erau radiatii mult prea puternice pentru a se putea dezvolta viata. Cu timpul au evoluat si s-au extins si pe uscat. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| M2001 explică:

Nu,nu profesoara a spus ca animalele acvatice au provenit din cele terestre si trebuie sa aducem dovezi.

| Snowfall a răspuns (pentru M2001):

Cred ca ai inteles tu gresit. Stiintific se presupune ca viata a aparut in apa dupa aceea a evoluat si s-a raspandit si pe pamant.

| M2001 explică:

Mersi mult.Da m-ai ajutat mult.Ecorect rapunsul tau.