| numesiprenume0 a întrebat:

Ce meserii poti avea daca faci o facultate de Protectie a mediului? Dar pentru meseria de topograf ce facultate ar trebui, tot Protectia mediului?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde ce scrie pe diploma ta. Dacă e inginerie, atunci te poți angaja ca inginer nu numai in domeniul ăla, ci in foarte multe alte locuri. Deci nu trebuie neaparat sa faci exact ce ai făcut in facultate, poate nu îți va plăcea sau poate salariul va fi prea mic.

| numesiprenume0 explică (pentru Bondarel99):

Doresc sa fac o facultate si dupa sa imi gasesc loc de munca in domeniu... Ce zici de Inginer agronom? Ce meserie as putea avea?

| Bondarel99 a răspuns (pentru numesiprenume0):

La țara in orice caz, poți sa îți deschizi o firma sau ceva, oricum inginerii agronomi nu sunt angajați de nimeni pentru ca nu au unde in domeniu. Ei trebuie sa își construiască ceva pe baza a ceea ce au învățat.
Și la protecția mediului, salariile nu sunt cine știe ce.
Dacă ai timp fa ceva in domeniul IT.