| x2gk9r a întrebat:

Salut…Vreau un sfat
Am batut o fata acum o luna pentru chestia ca tot ma injura de cand sa inceput liceul am tot ignorat o si cand a ajuns sa injure de mama nu am mai suportat
Am ajuns la politie s-a rezolvat totul ok si frumos
dar am auzit ca cica daca ma prinde iubitul ei si mama ei cica vor sa imi de a 2 palmii si nu stiu ce sa fac daca se va intampla asta
sfaturi va rog frumos
nu mai vreau sa imi fac probleme!
Si chiar daca s-a intamplat in ziua aia respectiva de ce nu o venit atunci ala sau mama ei ci i-a zis ori mergi la politie ori vin eu la liceu…
Ala are 20 de ani sau 19 nu stiu clar si eu 17
Sfaturi…

3 răspunsuri:
| iliiiinca a răspuns:

Pai asta meriti. Dai o palma, primesti o palma. Ai crescut in jungla sa te bati cu pumnii in piept pentru a iti face dreptate? Invata ca la orice exista consecinte. Nu ai ce face!

| alexm2004 a răspuns:

Salut!

N-ai procedat bine că ai bătut-o. Trebuia să nu o bagi în seamă, și acum nu mai erai în această situație. Dacă ai avea o iubită, așa ai proceda și cu ea? Ai fi gelos și ai bate-o până o vei lăsa cu sânge? Nu e corect. Acum, nu mai ai ce să faci, decât să vorbești calm cu mama ei. Că dacă nu, te va putea da la poliție. Părinții tăi ce părere au despre asta? Mă gândesc că îți iau apărarea, pentru că ești copilul lor. Violența fizică nu este niciodată o soluție și ar fi fost mai bine să găsești alte modalități de a gestiona situația. Ignorarea ar fi putut fi o opțiune mai sănătoasă.

| Anonim19372515 a răspuns:

Trebuia sa te astepti la o chestie de genul, spune i si tu mamei tale sa vorbeasca cu maicasa, sa i spuna ca astea sunt lucruri de rezolvat intre fete, nu intre parinti ca sunt simple neînțelegeri