| octa2021 a întrebat:

Voi cand abordati o fata pe Facebook, cat de insistenti sunteti? Pana cand va da block?
Si ce intrebari folositi la inceput?

Răspuns Apreciat de Editori
| NothingForever a răspuns:

Cel mai important lucru atunci când te dai la o fata este sa nu pari fals. Cum ar fi. Nu pune inimioare și alte chestii încă de la începutul conversației, multe fete în ziua de azi nu prea mai sunt interesate de conversațiile cu toți necunoscuții.
Cel mai bine ar fi sa începi cu micile întrebări de baza, nu arata insistenta și cel mai important nu ii spune ca e frumoasa din prima(dacă faci asta te va crede obsedat).
Cel mai bine ar fi sa folosești acele emoji care rad cu lacrimi, încearcă sa faci glume, sa fii pervers(dar nu în sensul ala, doar în gluma) continua sa ii dai mesaje în fiecare zi (nici chiar cu zecile ca după te alegi cu block).
După ce va trece ceva timp de când vorbiți încearcă sa o întrebi chestii de genul :" Ești bine?" iar dacă ea va răspunde cu "da" sau ceva de genul atunci vei ști ca e momentul sa folosești acel mult dorit emoji (inima) :"Ma bucur ca ești în regula.

Succes!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu nu abordez o necunoscuta pe Facebook, dar daca as aborda i-as spune un buna si atat, nu raspunde asta e, daca fata vede ca esti un milog, catel disperat ori te baga in zona prieteniei si se foloseste de tine ori ignor

| Freya1 a răspuns:

Daca o fata nu iti raspunde la un salut si o intrebare simpla nu mai insista.
Nici tie nu cred ca ti-ar placea sa iti trimita cineva continu mesaje in disperare.Si in fond, tu vrei sa o agati sau sa o disperi?

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu trebuie sa fi insistent ca sa-ti dea block,trebuie doar sa-i spui ''buna, ce faci?''si-n cazul meu sa am poza la profil ca sa-mi vada fata mea frumoasa. Odata m-a bagat o tipa in seama cu un ''Hey, ce faci?'', eram ceva gen''wtf, is this real world?''rolling on the floor