| SingleForOne a întrebat:

A folosit cineva Flexidepozit de la Raiffeisen? Ați avut rezultate bune?

M-ar interesa o modalitate de a economisi și investi, dar piața de la bursă este prea riscantă.

Ce depozite la termen ar di avantajoase, considerând toate băncile?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Niciun depozit nu oferă dobândă peste rata inflației; deci în concluzie - pierzi bani.
Investește în fonduri mutuale sau bonduri de stat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Haha, bursa e riscanta? E ok, e jos. Vrei investitii, inseamna risc. Ia si cumpara BitCoin, in vreun an-doi macar o sa fie dublu sau triplu. Ce e la banci e o mare bataie de joc, nu iti acopera nici inflatia, mai bine cumperi niste baxuri de ulei (nu, nu glumesc absolut deloc!).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si pentru ca ai putea spune ca nu ti-am raspuns la intrebare, iti raspund - am folosit. Toate depozitele de la bancile din Romania, in momentul de fata, sunt niste mizerii sinistre. TOATE!

| sobibor a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Raspunsurile tale sunt ''sinistre'' cu BitCoin-ul tau cu tot...fii mataluta desteptu' lu peste si baga in Bit si fa-te mare...mare miliardar

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sobibor):

Ha, ha. Daca nu ai habar, de ce comentezi aiurea? Flexidepozitul ala e un mare fis. Mai degraba iti umpli camara cu de-ale gurii de banii aia...