| bogdanmicutu a întrebat:

Cu cine trebuie sa vorbesc pentru a imi deschide o firma

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, sa-ti faci rezervarea numelui firmei si tot acolo afli toate informatiile necesare pentru infiintarea firmei - acte si costuri - in functie de forma juridica pe care o alegi. Succes si numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Cu un avocat, daca ai bani multi! ---insa, daca-ti "umbla " mintea( nu numai picioarele!) poti sa ti-o faci singur--- informatii despre forma de organizare gasesti pe net(SRL, Persoana Fizica Autorizata-PFA, Intreprindere Individuala-II, Intreprindere Familiala-IF). Actele constitutive necesare, modele de statut, cod CAEN, cod COR, si alte info. le gasesti cu o simpla tastare pe Google! Spor!